5

Оновлення влади та антикорупційна реформа

Короткий опис реформи: 

Основною метою антикорупційної реформи є суттєве зменшення корупції в Україні, зменшення втрат державного бюджету та бізнесу через корупційну діяльність, а також підвищення позицій України у міжнародних рейтингах, що оцінюють рівень корупції. 

Це буде досягнуто завдяки належній реалізації нової антикурупційної стратегії та успішному провадженню нових антикорупційних механізмів. Серед них - декларування майнового стану публічних службовців, запобігання та врегулювання конфліктів інтересів, перевірка доброчесності службовців та моніторинг їхнього способу життя. 

Подоланням політичної корупції вимагає докорінної реформи системи політичного фінансування. Важливим є використання новуітніх технологій, зокрема для забезпечення державою доступу до інформації у формі "відкритих даних".

Має бути створена інституційна система запобігання і протидії корупції:

Національне антикорупційне бюро України - для виявлення і розслідування корупційних злочинів вищих посадових осіб;

Національне агентство з питань запобігання корупції - для впровадження інструментів попередження корупції та здійснення контролю за доброчесною поведінкою службовців (правил щодо конфлікту інтересів, декларування майна тощо).

Контакти проектного менеджера: 

Ігор Гончаренко 
e-mail: igor.goncharenko@reforms.in.ua

Система показників: 

Переглянути у форматі: pdf

Корупція не створює ризиків національній безпеці та не є бар’єром для сталого економічного розвитку країни
В публічному та приватному секторі впроваджено дієві механізми запобігання корупції
Діє електронна система подання, оприлюднення та перевірки декларацій публічних службовців

Система публічної служби базується на доброчесності та високому професіоналізмі, забезпечує гідну винагороду, виключає кумівство

Зменшено вплив приватного капіталу на політику завдяки запровадженню державного фінансування партій та прозорості і підзвітності партійних фінансів

Уся інформація, що становить суспільний інтерес та може виявити корупцію та/або запобігти їй, є відкритою

Діє ефективна система виявлення та усунення корупційних ризиків, зокрема впроваджені інструменти e-governance

Діє система дотримання етичної поведінки в бізнесі

Забезпечено невідворотність відповідальності та покарання за корупційні правопорушення
Усі особи, винні в корупції, піддані пропорційним санкціям та усунуті з посад

Реалізовано ефективну систему арешту, конфіскаціїта управління активами, отриманими злочинним шляхом

Діють перевірки на доброчесність та моніторинг способу життя публічних службовців, незаконне збагачення карається

Спеціалізовані антикорупційні органи та суди є економічно та політично незалежними у виконанні своїх функцій

Суспільство сповідує "нульову толерантність" до корупції
Громадяни, бізнес та чиновники обізнані щодо явища корупції, її суспільної шкоди та персональної відповідальності, а також щодо методів боротьби з корупцією

У суспільстві суттєво зменшена схильність та терпимість до вчинення корупційних дій

Впроваджено дієві інструменти суспільного нагляду, які дозволяють громадянам, громадським організаціям та ЗМІ проактивно викривати корупцію

Петро Порошенко: політичний тиск на антикорупційні органи України — неприпустимий

Президент Петро Порошенко категорично проти впливу політиків на  антикорупційні органи України. Про це український керманич повідомив представникам ЗМІ під час брифінгу за підсумками переговорів із своєю литовською колегою Далею Грібаускайте.

За словами Петра Порошенка, безперешкодна діяльність НАБУ, САП та  НАЗК є запорукою вдалої боротьби із корупцією. Відтак, завдання влади полягає у забезпеченні ефективного захисту Національного антикорупційного бюро України та інших правоохоронних органів від втручання політиків у їх діяльність.

Систему електронного документообігу АПУ впроваджено в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

Департаментом ІТ Адміністрації Президента України  у Національній раді впроваджено автоматизовану систему електронного документообігу (СЕД), яка забезпечує електронний процес узгодження   документів. СЕД дозволяє реалізувати концепцію «безпаперового діловодства».

Громадськість допомагає Уряду долати корупцію

Сьогодні на засіданні КМУ була презентована та одностайно підтримана антикорупційна урядово-громадська ініціатива "Разом проти корупції". Ініціатива є консолідованим планом антикорупційних заходів міністерств, які напрацьовані спеціалістами міністерств та Секретаріату КМУ разом з профільними експертами від громадськості (РПР, ТІ Україна та інші) та Проектного офісу Національної ради реформ. Ініціатива має за мету виконання трьох головних завдань:

Громадськість допомагає Уряду долати корупцію

Сьогодні на засіданні КМУ була презентована та одностайно підтримана антикорупційна урядово-громадська ініціатива "Разом проти корупції". Ініціатива є консолідованим планом антикорупційних заходів міністерств, які напрацьовані спеціалістами міністерств та Секретаріату КМУ разом з профільними експертами від громадськості (РПР, ТІ Україна та інші) та Проектного офісу Національної ради реформ. Ініціатива має за мету виконання трьох головних завдань:

Українці вважають журналістів основними борцями з корупцією, - опитування

Переважна більшість респондентів вважає, що в Україні активної боротьби з корупцією не ведеться (85%), такі дані он-лайн Моніторингу прогресу реформ, що проводить TNS для Національної Ради реформ.

 

Перспективи подолання корупції українці оцінюють без оптимізму. Тільки 21% вірить, що перспектива подолання корупції – 5-10 років, більш, ніж чверть опитаних вірить, що корупцію в країні буде подолано мінімум через 10 років.

 

Суди, митниця чи міліція: де, на думку українців, потрібно розпочати боротьбу з корупцією в першу чергу?

За даними онлайн Моніторингу сприйняття прогресу реформ, який компанія TNS проводить спільно з Національною радою реформ, більше половини респондентів вважають, що в першу чергу потрібно розпочати боротьбу з корупцією в судах та правоохоронних органах.

Жінки (52%) значно частіше, ніж вибірка в цілому, відповідають, що, в першу чергу, боротьбу потрібно розпочати у сфері охорони здоров’я, тоді як чоловіки такою сферою бачать суди (68%).

В Києві презентували комунікаційну платформу «Декорупція»

Проектний офіс Національної ради реформ, Міністерство юстиції, неурядова організація Transparency International Україна та  проект «Об’єднаймося заради реформ» (UNITER) презентували комунікаційну платформу «Декорупція». Її мета – комунікаційна та експертна підтримка впровадження антикорупційної реформи в Україні.

СТАРТУЄ ПЛАТФОРМА КОМУНІКАЦІЙ «ДЕКОРУПЦІЯ»

Розпочинає роботу платформа антикорупційних комунікацій «Декорупція». Вона обєднає державні органи влади, представників рекламного бізнесу, міжнародні та громадські організації та стане ефективним централізованим майданчиком зі створення антикорупційних комунікаційних кампаній. «Декорупція» у співпраці з Transparency International Україна вже запустила пілотну комунікаційну кампанію «Корупція має бути помічена».

Transparency International оголошує пошук експерта

Шукаємо експерта!

Цільова команда реформ з антикорупції, що функціонує під Міністерством юстиції України, розробила проект рамкової стратегії антикорупційних комунікацій. Одним із інструментів втілення ідей Стратегії у життя є створення національної комунікаційної платформи у сфері антикорупції. На разіTransparency International Україна за участю Проектного офісу Національної ради реформ розпочинають проект із створення Платформи та проведення комунікаційної кампанії, спрямованої на виховання принципу “нульової толерантності” до корупції в суспільстві.

Оновлення влади та антикорупційна реформа: підсумки 2015 року

17 лютого Проектний офіс Національної ради реформ презентував Звіт за результатами моніторингу прогресу пріоритетних реформ. Цей звіт відсвічує прогрес виконання завдань за 2015 рік, і його мета полягає у тому, аби показати як прогрес по реформах, так і зосередити увагу на питаннях, які не вдалось вирішити у 2015 році.

Стосовно процесу оновлення влади, зроблено ряд кроків: