Завдяки децентралізації відремонтовано дорогу Новосілки-Чабани

На основі співфінансування  відбувся ремонт автомобільної дороги загального користування обласного значення О101305 Новосілки - Чабани

«Я радий, що механізм співфінансування дозволяє вирішувати складні й важливі інфраструктурні задачі», - зауважив   Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

На автомобільній дорозі О101315 Новосілки-Чабани було здійснено поточно-середній ремонт, замінено асфальтне покриття на участку дороги від перехрестя на Хотів в Чабанах до вулиці Сірка в Києві – по вулиці Васильківській у Новосілках, довжиною 3,5 кілометри з середньою шириною дороги – 7 метрів.

«Раніше органи місцевої влади не мали права виділяти кошти на ремонт доріг загального користування, що не знаходилися у їх віданні. Тобто, якщо по території області, наприклад, проходить дорога державного чи місцевого значення - обласна влада не мала права її ремонтувати. Навіть якщо була критична необхідність виконання таких робіт й місцева влада мала кошти на їх проведення», - зауважив експерт Проектного офісу секторальної децентралізації Вадим Олійник.

Проте зараз це стало можливо завдяки впровадженню механізму співфінансування. Саме для цього свого часу було ухвалено закони України № 2874 «Про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування ремонту і утримання доріг державного значення» і № 2875 «Про внесення змін до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування доріг державного значення», яким надано можливість органам місцевого самоврядування співфінансувати будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг державного значення, які проходять через території населених пунктів.