Уряд затвердив розподіл субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад

В бюджеті на 2017 рік передбачена субвенція місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в сумі 1,5 млрд. грн. Вчора, на засіданні Уряд затвердив розподіл субвенції між місцевими бюджетами, що дає можливість громадам формувати переліки проектів, які плануються фінансувати за рахунок коштів субвенції, та розпочати її використання. Про це повідомляє експерт з питань місцевих фінансів Проектного офісу секторальної децентралізації Галина Маркович.

Кошти розподілені між 366 бюджетами об’єднаних територіальних громад, які утворено і функціонують станом на 01.01.2017 р. та мають взаємовідносини з державним бюджетом.

Критерії  розподілу субвенції між бюджетами громад визначено Законом України  "Про добровільне об'єднання територіальних громад" від 05.02.2015 р. № 157, відповідно до яких 50 % обсягу субвенції розподіляється пропорційно до площі громади, 50 % - до кількості сільського населення ОТГ.

Крім цього, внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 200, в частині розширення та конкретизації:

- напрямків спрямування субвенції, зокрема, кошти можуть спрямовуватися на:

розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації;

придбання обладнання і програмного забезпечення для центрів надання адміністративних послуг;

будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт обєктів водопостачання та водовідведення;

будівництво, будівництво, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах);

погашення бюджетної кредиторської заборгованості, що виникла під час здійснення видатків місцевими бюджетами да рахунок коштів цієї субвенції;

- умов надання субвенції - передбачено необхідність врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, а також при закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо.

 Також передбачена норма, що проекти, термін реалізації яких становить більше одного року і які фінансуються за рахунок субвенції, включаються до переліку проектів до завершення їх реалізації.

Такі зміни сприятимуть ефективному використанню коштів субвенції та оновленню і приросту основних фондів комунальної форми власності рад об’єднаних територіальних громад.