Українці вважають журналістів основними борцями з корупцією, - опитування

Переважна більшість респондентів вважає, що в Україні активної боротьби з корупцією не ведеться (85%), такі дані он-лайн Моніторингу прогресу реформ, що проводить TNS для Національної Ради реформ.

 

Перспективи подолання корупції українці оцінюють без оптимізму. Тільки 21% вірить, що перспектива подолання корупції – 5-10 років, більш, ніж чверть опитаних вірить, що корупцію в країні буде подолано мінімум через 10 років.

 

Частіше, ніж вибірка загалом, у найближчу перспективу подолання корупції (через 3 роки) вірять респонденти, які підтримували Майдан (біля 9%).

 

“Відсоток тих, хто не вірить у подолання корупції в Україні (46% опитаних), є надзвичайно критичним. Насправді, це є не просто відсоток “песимістів”, а загальна характеристика настрою щодо перебігу антикорупційної реформи в країні – люди не знають та/або не вірять у те, що робиться в цій сфері. З таким рівнем віри важко говорити про елементарну довіру до влади та підтримку новостворюваних антикорупційних інституцій, не кажучи вже про персональне ставлення громадян до корупції та бажання викривати її у повсякденному житті,” – прокоментував результати опитування Ігор Гончаренко, менеджер з антикорупційної реформи Проектного офісу Нацради реформ.

 

Щодо основних борців з корупцією в Україні, більше половини опитаних вказали, що найбільш активну участь у подоланні корупції беруть журналісти та представники ЗМІ.

Серед жителів Західного регіону значно більша частка тих, хто вважає, що загалом, найактивніше з корупцією борються  представники ЗМІ (70%),  громадяни (59%) і члени громадських організацій (56%).

 

Прихильники вступу до ЄС цього також вказують на активність міжнародних організацій (70%).

 

 

“Насправді, у боротьбі з корупцією кожна категорія стейкхолдерів має відігравати власну важливу роль, чи то журналісти, державні інституції чи бізнес. Опитування показує, що на разі громадяни більше вірять тим, хто критикує державу за відсутність відчутних результатів у боротьбі з корупцією, відтак і самі стають прихильниками швидше критичних та негативних настроїв. Отже, роль державних інституцій, як комунікаторів реальних результатів та позитивного погляду в майбутнє є сьогодні надважливою. Новостворювана комунікаційна платформа “Декорупція” має стати одним із майданчиків, на якому влада буде ефективно співпрацювати із громадськістю, ЗМІ та іншими стейкхолдерами,” – вважає Гончаренко.

 

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року для більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки щодо загальних питань довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів щодо трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах.

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна переглянути на сайті Національної ради реформ reforms.in.ua.

 

Опитування проводилося методом он-лайн опитування з 27.07.2016 – 03.08.2016. Географія дослідження - вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

 

Довідка:

Компанія TNS в Україні - це представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень - компанії TNS. Україна є однією з 80 країн, де працює TNS, надаючи послуги на найвищому професійному рівні. З осені 2008 року TNS Входить до складу Kantar Group, дослідницького підрозділу світового рекламно-комунікаційного холдингу WPP.

 

Національна рада реформ створена для забезпечення політичного консенсусу у процесі проведення реформ, який складається з представників всіх зацікавлених сторін та є майданчиком для пошуку консенсусу і прийняття рішень. Основними завданнями Національної ради реформ є визначення пріоритетів реформ, координація дій із реформування, моніторинг реалізації та досягнення цілей реформ. Рішення Національної ради реформ приймаються за умови консенсусу всіх учасників, що забезпечує погодження позицій у процесі реформ

 

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Олександра Персикова,

Менеджер зі зв’язків з громадкістю

TNS в Україні

+38-095-268-04-14

oleksandra.persykova@tns-ua.com

Петро Іванов,

Директор з комунікацій Проектного офісу

Національної ради реформ

+38-067-233-79-13

petro.ivanov@reforms.in.ua