У Житомирі говорили про досягнення та нові завдання децентралізації

Учасниками конференції "Децентралізація. Історія успіху ОТГ Житомирщини. Нові завдання" стали очільники ОТГ, районів та міст, керівники області, київські експерти з питань децентралізації. "Темпи створення ОТГ на Житомирщині стали приємною новиною", - зазначив експерт з питань реформи місцевого самоврядування Юрій Ганущак:

"В минулому році це був прорив, 22 громади. З них ми оцінюємо, що близько 20 з них мають дуже хороші перспективи. Я думаю, що і в цьому році ми очікуємо також, що вийде на фінішну пряму, хоча скажу відверто, що інші області теж підтягуються".

Житомирська область має свої особливості, з-поміж яких – невелика щільність населення, зауважив директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук. За його словами, Інститут рекомендує окремі моделі проведення децентралізації з урахуванням особливостей тих чи інших територій. В нашій області до рекомендацій дослуховуються і роблять акцент не на кількості, а на якості нових громад, каже голова облдержадміністрації Ігор Гундич:

"Наша основна задача – створити ОТГ, це зрозуміло. Але після того, як створили, треба, скажімо так, цю дитинку виглядіти. В минулому році 22 громади було створено, можливо, в цьому році їх буде створено менше, тому що вже немає ресурсу, з чого їх створювати, але якість цих громад, тобто, кількість населення, фінансова спроможність, будуть набагато кращими, ніж в минулому році. Тому що я вважаю, що від кількості треба переходити до якості".

Багато уваги під час конференції приділили питанню важливості створення працюючої стратегії розвитку територій. Київські гості розповіли про найближчі законодавчі перспективи, як то неминучі зміни меж районів та роль і місце міст обласного значення в процесі децентралізації. Керівники кількох успішних ОТГ розповіли про досягнення та закликали усіх, кому ще належить визначитися із вибором, робити це активніше і працювати для розвитку своїх громад.

Джерело