Ринок управління багатоквартирними будинками досліджували в Одесі

В Одесі пройшла конференція «Нормативно-правове регулювання ринку управління багатоквартирними будинками: сучасний стан та формування стратегії змін».

Захід ініціювала Громадська спілка “Асоціація управителів житла” спільно з Інститутом муніципального менеджменту за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

В конференції взяли участь керівництво Мінрегіону, міські голови, експерти та  управителі (виконавці послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій) та керівники підприємств сфери житлово-комунального господарства.

«Конференція стала майданчиком для обговорення юридичних, економічних та інших практичних аспектів роботи управителів в умовах законодавчих змін. В ході конференції ми   отримали актуальну інформацію про діяльність управителів в сучасних умовах, перспективи розвитку вітчизняного ринку управління житловим фондом та роль органів державної влади і органів місцевого самоврядування в зазначеному процесі», - розповів експерт Проектного офісу секторальної децентралізації з питань ЖКГ Роман Бондарук.

Було розглянуто важливі питання щодо ролі та участі управителів в процесі впровадження заходів з енергозбереження багатоквартирних будинків, проведення конкурсу на визначення управителя багатоквартирним будинком, фінансово-економічних аспектів діяльності управителів, професійної атестації управителів та ін.

Вивчили основні тенденції реформування сфери управління багатоквартирними будинками: нову редакцію ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”, зміни до ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, ЗУ “Про комерційний облік комунальних послуг”, ЗУ “Про Фонд енергоефективності” та ЗУ “Про енергетичну ефективність будівель”.

Обговорили тему відносин споживач-управитель-виконавець комунальної послуги (монополіст) та прозорий алгоритм їх взаємовідносин.

Жваве обговорення викликала тема проведення конкурсу на визначення управителя багатоквартирним будинком, зокрема порядок проведення конкурсу, оформлення конкурсних пропозицій, порядок укладення договору з управителем.

«Конференція дасть значний поштовх розвитку ринку управління багатоквартирними будинками», - впевнений Роман Бондарук.