Проектний офіс секторальної децентралізації розробить рекомендації для Тетерівської ОТГ

Експерти Проектного офісу секторальної децентралізації провели зустріч з членами Тетрівської ОТГ Житомирської області з метою обговорення проблемних питань та спільного напрацювання можливих варіантів їх вирішення, напрацювання рекомендацій ПОСД та оптимальних моделей розвитку інфраструктури ОТГ в Україні.

На прикладі Тетерівської об’єднаної територіальної громади Проектним буде розроблено алгоритм формування оптимальної мережі інфраструктури малих ОТГ.
Керівник проектного офісу Олена Сімоненко зі своєю командою виїхали на місце для ознайомлення з громадою, після чого голова Житомирської ОДА Ігор Гундич провів спільну нараду по напрацюванню подальших дій.

В ході обговорення виявилося багато цікавих ідей.

Наприклад, керівництво ОТГ вже готово взяти на себе управління дорогами в межах громади. Але лише за наявності відповідного фінансування. Адже зараз бюджет, разом субвенцією складає 30 млн грн на рік. А капремонт 15 км доріг, за приблизними розрахунками, становитиме половину від цієї суми. Навіть поточний ремонт обійдеться в чверть бюджету. Тож представники громади сподіваються на ефективний механізм розподілу коштів з Дорожнього фонду.

Також в ході обговорення виникла ідея направити кошти від Митного експерименту (спрямування понадпланових надходжень митниці на дороги) саме на місцеві дороги. Експерти погодилися вивчити пропозицію.

Ще один вид допомоги, що потребує громада – це інвентаризація землі. Зараз її стан незадовільний. На деякі ділянки є по 3 власника. Це суттєво ускладнює життя.

Громада підтримала ідею створення центрів надання адміністративних послуг. І сподівається на розширення мережі.

Довідка

Тетерівська територіальна громада

Центр громади – с.Тетерівка

До складу Тетерівської ОТГ увійшли села Тетерівка, Буки, Дениші, Корчак. Населення складає близько 7 тис. жителів. Голова – Ільницька Валентина Францівна.

За словами голови, Валентини Ільницької, громада після об’єднання розвивається: «Доходна частина річного бюджету Тетерівської ОТГ виконано на 98%. Крім цього, на 2017 рік ми плануємо подати до Державного фонду регіонального розвитку готових проектів на суму близько 50 мільйонів гривень. Децентралізація – це реальний позитивний приклад реформування країни і тому сьогодні нам потрібно змінюватись, якісно використовувати той фінансовий ресурс, який забезпечить розвиток наших сіл».

Рік

Власні ресурси,
тис.грн.

Акцизний податок,
тис.грн.

Плата за землю,
тис.грн.

Єдиний податок,
тис.грн.

Інші податки та збори,
тис.грн.

ПДФО,
тис.грн.

Державна субвенція,
тис.грн.

2016

7013.8

1145.1

199.0

1006.8

1217.5

3445.4

6776.6

2015

3232.2

1094.1

188.4

916.8

1032.9

0.0

0.0