Проект закону "Про валюту" № 8152

Сьогодні у Верховній Раді України було зареєстровано, оприлюднено та направлено на розгляд Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності проект закону "Про валюту" № 8152, розроблений Національним банком і поданий Президентом України як невідкладний.
Прийняття цього проекту єдиного рамкового закону у площині валютного регулювання уможливить перехід України до вільного руху капіталу, що є однією з семи пріоритетних цілей відповідно до Стратегії Національного банку на найближчі роки.
За нової - ліберальної, прозорої та сучасної – моделі валютного регулювання в Україні настане свобода проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено законом". Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами та нерезидентами в іноземній та національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.
При цьому низку відчутних для бізнесу та українців, але не ефективних обмежень Національний банк зможе скасувати одразу після набуття чинності законом.
Ознайомитися із законопроектом та супровідними документами до нього можна за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63668.