Проект закону "Про валюту"

Наскільки широкими мають бути повноваження Національного банку із застосування заходів захисту на випадок кризи? Це стало основним предметом дискусії про проект закону "Про валюту" між заступником Голови Національного банку Олегом Чурієм та заступником директора Центр економічної стратегії / Centre for Economic Strategy Марією Репко під час інтерв'ю для ЛІГА.net.

"Найстрашніше для регулятора - це вчасно не відреагувати на загрози для макроекономічної і фінансової стабільності. А спроби обмежити наші повноваження за допомогою переліку умов, за яких ми можемо вводити обмеження, або вичерпного переліку обмежень сильно вплинуть на наші можливості запобігати і долати кризи", - пояснив заступник Голови НБУ.

На переконання Олега Чурія, дуже часто кризи виникають несподівано, їх неможливо передбачити.

"Ми не можемо вгадувати майбутнє і заздалегідь знати, якою буде природа наступної кризи, яких фінансових сфер вона торкнеться (наприклад, яке місце займатиме фінтех в майбутньому), і які інструменти нам знадобляться, щоб її погасити. Як можна в законі, який ми приймаємо на роки і десятиліття, прописати якісь конкретні речі?

Саме тому запропонований проект закону "Про валюту" рамковий і не містить специфіки. Інакше він просто швидко застаріє і перетвориться ще в один декрет про валютне регулювання, який приймався як тимчасовий захід, щоб зупинити відтік капіталу з України на початку 1990-х, але прожив 25 років", - наголосив Олег Чурій.

Більше дискусійних питань та відповідей в інтерв'ю:http://finance.liga.net/economics/…/3/23/interview/57219.htm