Посли «Великої сімки» підтримали виборчу реформу в Україні

Країни, що входять до «Великої сімки», дали позитивну оцінку виборчій реформі в Україні і наголосили на необхідності оновлення ЦВК.

Як повідомила делегація України в Європейському Союзі, після ухвалення у першому читанні проекту Виборчого кодексу (№3112-1) Верховна Рада отримала схвальні відгуки від країн-представників G7. Крім цього, вони закликали український уряд відновити склад Центральної виборчої комісії в 2017 році.

У спільній заяві посли США, Великобританії, Франції, Канади, Японії, Німеччини та Італії заявили: «Ми єдині в думці, що вже настав час для проведення виборчої реформи, аби забезпечити принаймні рік для її впровадження перед виборами 2019 року».

У заяві, оприлюдненій послами G7, йдеться про те, що час, який залишається до другого читання, дасть змогу організувати відкритий, інклюзивний та консультативний процес для подальшого реформування виборчої системи. Шляхи для досягнення цього – прискорення реформи політичного фінансування, введення рішучих санкцій за зловживання державними ресурсами та порушення норм виборчого законодавства, а також допомога та підтримка вразливих спільнот і меншин (зокрема, жінок та внутрішньо переміщених осіб).

Посли G7 також зауважили, що  у 2017 році Україні необхідно оновити склад Центральної виборчої комісії і призначити нових членів на ті 13 посад, термін перебування на яких закінчився.