«Полтавщина ідею об'єднання районів сприймає на «ура»» - Ганущак

Відбулася зустріч в Полтавському Центрі реформ з представниками бізнесу та влади у Полтавському районі. Три години обговорення перспективної мапи навколо Полтави. Яка, до речі, спить і не виявляє ніякої ініціативи. Що характерно - ніякого політиканства - чіткий розрахунок - відстані, фінанси, зони тяжіння.

Дуже схвально сприймали тезу об’єднуватись лише з авторитетом. Були депутати обласної ради.

 Особлива подяка меру Шишацької громади. Жалівся на неприкритий терор з боку районних структур. Але на питання, чи пішов би на об'єднання зараз, знаючи всі проблеми, заявив - навіть не сумнівався б.

Ідея об'єднання районів сприймається на ура. Хоча людям подобається також думка взагалі ліквідації районів. Але чотири в області - прийнятна цифра. Тільки б подальше від своєї громади.

Законопроект про контроль легітимності актів ОМС сприймається з недовірою. Не так сама ідея, як те, що потенціал нинішніх керівників райдержадміністрацій досить слабкий. Будуть тероризувати.

Пройшлись по всьому Перспективному плану в деталях: по кожному селу, по кожній дорозі, по ментальних особливостях.

Головний рефрен - коли закінчите з добровільним об'єднанням? Вчасно - клієнт ще не дозрів.

Цікава зустріч в обласному управлінні охорони здоров'я. У них створені госпітальні ради. І загалом люди розуміють їх призначення. Але всі чекають регуляторних актів від МОЗ.

Які вимоги до медичних закладів? Яке має бути навантаження на лікаря? Як розраховується бюджетний («кавітаційний» за термінологією МОЗ) норматив?

Люди готові приймати навіть непопулярні заходи по реорганізації мережі, однак МОЗ не видає актів. Мабуть тому, що був зайнятий лобіюванням законопроекту про централізацію медицини в особі Служби охорони здоров'я. А монополісту, який розпоряджається 80 млрд. грн., нормативні акти не потрібні.

Юрій Ганущак, експерт Проектного офісу секторальної децентралізації