Очікуємо земельну децентралізацію

Концепція реформи передбачає передачу землі державної власності до комунальної власності ОТГ, окрім земель необхідних для забезпечення державних потреб відповідно до планувальної документації (землі оборони, Академії наук, державних підприємств).
Для цього екскретами та законодавцями був розроблений Законопроект № 4355 від 31.03.2016 «Щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель»
Проектом Закону пропонується:
1. Встановити, що землі державної власності за межами населених пунктів, передаються у власність територіальних громад, які об’єднались відповідно до закону, та визначити порядок такої передачі;
2. Передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).
3. Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:
- центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин,
- виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.
4. Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.
5. Визначити порядок встановлення (відновлення) меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких меж.
Зараз законопроект пройшов узгодження з усіма комітетами парламенту. Профільний комітет доопрацював усі правки. Тож проект готовий й очікує винесення на голосування у залу для другого читання.

Oleg Protsenko

Джерело