Національний банк ініціює оновлення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року

Національний банк ініціює оновлення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року та оголосив про створення робочої групи з її оновлення. Про це заявив директор департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін під час чергового засідання Цільової команди реформ.

За його словами, Комплексна програма потребує актуалізації з огляду на зміни статусів проектів та умов їх реалізації. Зокрема, така потреба виникла за рахунок розширення периметру проектів, оновлення ключових показників їх ефективності та переліку Директив ЄС, перегляду строків виконання деяких заходів тощо. Зміни, які будуть внесені до Комплексної програми, допоможуть враховувати виклики сьогодення і скоригувати план реалізації проектів.

Крім того, представники центрального банку презентували учасникам засідання ЦКР стратегію НБУ. «Наша головна мета – побудова ефективної та стабільної фінансової екосистеми в країні», - зазначив Михайло Відякін.

Зі свого боку, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Олександр Панченко презентував концепцію розбудови другого рівня пенсійної системи у рамках проекту А.14 Комплексної програми.

Він наголосив, що без прийняття законопроектів № 2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» та № 6303 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» розбудова другого рівня пенсійної системи не є можливою.

Прийняття цих Законів є головними передумовами розбудови другого рівня пенсійної системи. За результатами обговорення було вирішено рекомендувати Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку врахувати пропозиції учасників до концепції розбудови другого рівня пенсійної системи.

У заході взяли участь представники НБУ, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг, Мінсоцполітики, Пенсійного фонду України, Секретаріату Кабінету Міністрів, Верховної Ради, НАБУ, УФУ, Недержавних пенсійних фондів, Державного депозитарію, ПФТС, експерти з пенсійних питань, у тому числі розробники альтернативної концепції другого рівня пенсійної системи, представленої у законопроекті № 6677, що наразі очікує на розгляд у першому читанні у парламенті.