Мінінфраструктури провело нараду з питань децентралізації з Організацією економічного співробітництва та розвитку

20 червня Міністерство інфраструктури України провело нараду з представниками проекту ОЕСР "Підтримка децентралізації в Україні".

Метою робочої зустрічі стало обговорення можливостей співпраці у рамках проекту ОЕСР щодо підтримки реформи децентралізації в Україні.

У заході взяли участь представники проекту, співробітники міністерства та експерт Проектного офісу секторальної децентралізації з питань інфраструктури Вадим Олійник.

Учасники обговорили напрямки децентралізації інфраструктури та послуг в усіх видах транспорту, досягнення і плани.ОЕСР здійснює аналіз політик центральних органів виконавчої влади та готує рекомендації з розбудови спроможності органів місцевого самоврядування.

Як зазначили експерти ОЕСР, місією перебування в Україні є аналіз процесів децентралізації та оцінки можливостей надання підтримки реформі.

Проект ОЕСР буде працювати до 2018 року й має на меті надати підтримку реалізації органами державного управління України реформ у сфері децентралізації та зміцнити інституції державного управління на загальнонаціональному й регіональному рівнях по всій країні.  У тісній співпраці з Урядом України, цей проект реалізують Комітет ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку разом  із  Програмою  ОЕСР  «Конкурентоспроможність  Євразії».

Проект  фінансується  спільно Європейським  Союзом  та  органами  державного  управління  Чеської  Республіки,  Фландрії (Бельгія) і Польщі.

Довідка:

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – міжнародна організація, що об’єднує 34 розвинені країни світу: Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Чилі, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Корея, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, США та Європейський Союз.

Метою організації є координація економічної політики країн-членів ОЕСР і погодження програми допомоги країнам, що розвиваються.

ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації, зокрема з Україною, у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Комітет ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку був створений у 1999 році з метою визначення характеру проблем територій і надавати допомогу органам державного управління, націлену на оцінку і вдосконалення територіальної політики.