Мінінфраструктури долучається до транспортної децентралізації

У рамках політики Уряду у сфері децентралізації влади наказом Міністерства інфраструктури України від 10.05.2017 № 173 було сформовано Робочу групу з децентралізації транспортної інфраструктури та послуг, на чолі із заступником Міністра інфраструктури Юрієм Лавренюком.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 р. № 275 затверджено План пріоритетних дій Уряду на 2017 рік (далі – План дій Уряду).

З метою розподілу повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 70 Плану дій Уряду за Міністерствами та іншими ЦОВВ закріплено завдання щодо визначення повноважень органів виконавчої влади, які доцільно було б передати органам місцевого самоврядування (секторальна децентралізація).

У зв’язку із вищезазначеним 26.05.17 відбулось перше засідання Робочої групи при Мінінфраструктури з децентралізації транспортної інфраструктури та послуг. У вказаному засіданні взяло участь керівництво Управління стратегічного розвитку інфраструктури та інвестицій, керівники та фахівці галузевих департаментів Мінінфраструктури, Укравтодору, Укрзалізниці, експерти Команди підтримки реформ при Мінінфраструктури та експерт з децентралізації транспортної інфраструктури ПОСД – радник заступника Міністра інфраструктури України Вадим Олійник.

В рамках засідання Робочої групи було обговорено стан підготовки проектів нормативно-правових актів з децентралізації інфраструктури, зокрема зосереджено увагу на необхідності затвердження Переліку проектів нормативно-правових актів з децентралізації інфраструктури та транспортних послуг, що розробляються Мінінфраструткури.

Під час засідання Робочої групи експертом з децентралізації транспортної інфраструктури ПОСД – радником заступника Міністра інфраструктури України Вадимом Олійником було представлено членам Робочої групи проект Комплексного плану дій по реформі децентралізації інфраструктури та транспортних послуг, концептуальні бачення та логічну матрицю реформи, а також прийнято рішення щодо необхідності їх доопрацювання членами Робочої групи.

Крім цього, за результатами засідання Робочої групи було прийнято рішення щодо необхідності запуску розділу "Децентралізація" на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури.

Одночасно з цим, з метою розподілу повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до Плану дій Уряду прийнято рішення щодо необхідності проведення аналізу законодавства у сфері інфраструктури та транспортних послуг та розробки проектів відповідних нормативно‑правових актів щодо передачі повноважень від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування, що можуть ефективніше реалізовуватися на місцевому рівні.

Наступне засідання Робочої групи з децентралізації інфраструктури та транспортних послуг, відбудеться орієнтовно 15 червня 2017 року.