Лілія Гриневич: школа національної меншини в Ужгороді вже успішно впроваджує модель «Нової української школи»

Ужгородська школа №4 із поглибленим вивченням словацької мови почала працювати за сучасними методами «Нової української школи». Про це розповіла Лілія Гриневич, зустрівшись із батьками та вчителями навчального закладу під час робочої поїздки на Закарпаття.  

Учні початкових класів школи №4 навчаються виключно словацькою мовою. Українську мову тут викладають як окремий предмет. Крім цього, частина школярів старших класів навчається повністю державною мовою, а частина – як державною, так і словацькою.

Лілія Гриневич вважає, що такий білінгвістичний підхід до навчання є важливим прикладом для змін у школах національних громад.

«Для будь-яких змін потрібні моделі, які покажуть приклад успішного впровадження новацій. Учителі початкової школи [в Ужгороді, ред.] вже працюють активними методами навчання», - зазначила Міністр.

Гриневич зауважила, що різні національні меншини в Україні потребують різних моделей організації шкільної освіти, щоб дитина могла однаково володіти як рідною мовою, так і державною. 

Згідно із новоприйнятим Законом «Про освіту» діти матимуть реальну змогу вивчити не лише рідну чи державну мову, але й іноземну. Так, найбільш обговорювана стаття 7 включає пункт, у якому зазначена можливість викладання частини предметів саме європейськими мовами. Це зробить процес вивчення мов у школах більш гнучким.