Кошти від митного експерименту - на місцеві дороги

Розглядається питання по вдосконаленню законодавства  в частині митного експерименту

Сьогодні відбулося розширене засідання Комітету з питань транспорту Верховної ради України. Окрім депутатів були присутні міністр транспорту Володимир Омелян та експерт Проектного офісу секторальної децентралізації Вадим Олійник

Тема засідання - розгляд ініціативи ОДА щодо спрямування коштів митного експерименту на дороги комунальної власності.

Для цього розробляється законопроект  №6308 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг". З метою забезпечення фінансовим ресурсом місцевих бюджетів для здійснення повноважень з утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів (дороги комунальної власності).

Проектом пропонується внести зміни до пункту 33 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, якими передбачити спрямування частини коштів від 50 % перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів на дороги комунальної власності (вулиці і дороги міст та інших населених пунктів).

Законопроект підтримано комітетом з поправкою що не більше 20% коштів "митного експерименту" може бути спрямовано на дороги комунальної власності, що прилягають до доріг загального користування.

Для відома: «Митний експеримент», ініційований Кабінетом Міністрів України та затверджений постановою від 16 вересня 2015 р. №726, полягає у спрямуванні 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів на територіях Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, м. Києві до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів із  метою фінансування.

Згодом експеримент було поширено на інші області країни.

За два роки «митний експеримент» дозволив зібрати для ремонту доріг додаткових 2,8 млрд гривень.