Ідея приєднання районів сприймається дуже жваво - Юрій Ганущак

 

Відвідав Житомир, Рівне, Луцьк. Протягом двох днів. Інтерес до реформ, зокрема, медичної, дуже великий. Ніде не сприймають агенцію, чи то Службу здоров'я, описану в законопроекті "Про фінансові гарантії..."

Найбільш просунуте питання формування госпітальних рад в Рівне. У Луцьку через протистояння ОДА та облради питання формування госпітальних округів заблоковано. Хоча всі розуміють, що це - страусина політика. Процес пішов і його не зупинити.

Дуже цікавились переліком і змістом тих документів, які має наробити МОЗ (без Агенції). Медики скаржились. що навіть проектів, крім ЛІЛ, вони не бачили. А без цих документів функціонування ГО та формування перспективного плану реформування мережі неможливо зробити. Для ОТГ ключове питання - первинна медична допомога. Треба буде говорити про реєстрацію маленького законопроекту, який дозволяє функціонувати амбулаторіям, а не тільки ЦПМСД.

В Рівне серйозно заговорили про створення "великого Рівне". Голова ОДА дуже переймається цим. Адже це - серйозні перспективи і переваги порівняно з іншими обласними центрами. Луцьк практично заблокований ОТГ. В Житомирі тільки один напрямок є ще перспективним. В інших містах мери просто байдужі. Про Львів я і не кажу. Хоча якраз навпаки - приклад Львова якраз і спонукав і міського голову і голову ОДА і голів навколишніх сіл почати роботу по приєднанню. І перший крок - включення цієї конфігурації в Перспективний план. Облрада теж реагує на це схвально.

Ідея приєднання районів сприймається дуже жваво. В тому числі керівниками районів. Адже це дає їм варіанти дій. Саме дій, а не бездіяльності Вибір - або балотуватись в ОТГ, або у керівництво ради нового великого району. Голови РДА, де є ОТГ також повеселішали, коли я сказав, що в першу чергу заохочуватимуть активних.

Із землею. Майже всюди згідні, що 6403 набагато краще ніж 4355. Але просять швидше приймати. Як і 4773, 6466.

Отримав натхнення і впевненість. Хоч трохи і важко було.