Форум місцевого самоврядування у Львові: Чергове звіряння годинників реформи

Голови районних рад, схоже, звиклись з думкою про те, що реформа незворотня і райони будуть трансформовані.

Поляки дуже зацікавлено слідкують за українським феноменом. І вже дуже конкретно обговорюють перспектив інтеграції України. Маршалек Польщі генерує дуже сміливі перспективи. При цьому Україна фігурує в них як ключова позиція європейської системи стабільності. На відміну від концепції "Простір від Португалії до Владивостока" він чітко заявляє - кордони Європи закінчуються за межами Луганської області.

Тепер про внутрішні проблеми. Голови районних рад, схоже, звиклись з думкою про те, що реформа незворотня і райони будуть трансформовані в співвідношенні 5:1. Реєстрація законопроекту 6636 їх переконала, що це не жарти. Серйозно обговорюються деталі об'єднання громад. Трускавець чекає 6466 - купа сіл готові приєднатись на наступний день після підпису Президента під законом. Правда з госпітальними округами поки-що бродіння.

Зрештою, процес в Україні пішов би веселіше, якби не фанатичне бажання МОЗу централізувати фінансування медицини. Щодо Львівської області - прийдеться поїхати ще раз подивитись на їх пропозиції та поговорити з медиками та головою ОДА.

І нарешті головна родзинка - півгодинна розмова з Андрієм Парубієм. Конкретні питання. У спікера добре володіння матеріалом. Акценти на 4773, 6403, 6466, 6636. По останньому вимагатиметься філігранна робота - проект тільки зареєстрований, але його вкрай бажано прийняти ще на цій сесії хоча б в першому читанні.

Окремо по змінах до регламенту. Революційний проект 6299 (всі внутрішні голосування - більшістю від тих, хто взяв участь в голосуванні) Парубій підтримує, однак вказує, що є серйозні застереження - подекуди від уряду йдуть проекти, які є дуже сумнівної якості, тому повільне їх просування виправдане. Рівень фаховості урядовців дійсно не самий високий. В цьому відношенні закон про держслужбу зіграв поганий жарт - на посади часто попадають особи, які сподобались комісії, але без належного досвіду. Моя думка - внутрішнє просування по службі, обов'язкова ротація. Для голів МДА вона особливо потрібна.

А от 6640 йому сподобався (підписні листи). Закон дозволить зменшити законотворчий спам. Проект перспективний.

Трускавець - прекрасна площадка для обговорення питань транскарпатського регіону. Сподіваюсь, наступний раунд таких міждержавних зустрічей відбуватиметься вже на території Трускавецької об'єднаної територіальної громади. Це стане наочним прикладом незворотності реформ в Україні.

Довідка: У Трускавці з 23 до 25 червня пройшов ІІ Форум місцевого розвитку. Понад 400 його учасників з України, Польщі, Угорщини, Румунії на найвищому рівні обговорювали теми регіонального розвитку Карпат, децентралізації та роботу органів місцевого самоврядування.

Організували фрум Львівська обласна рада, Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» та «Єврорегіон Карпати-Україна».

Юрій Ганущак, експерт Проектного офісу секторальної децентралізації