Дмитро Шимків: Національна Рада Реформ вкотре довела, що є ефективним майданчиком досягнення консенсусу по реформах

Відкриваючи засідання Національної Ради Реформ, Президент України Петро Порошенко відзначив, що далі тримати галузь охорони здоров`я не реформованою не можна. Настав час не констатувати поганий стан галузі, а провадити професійну та конструктивну дискусію на тему змін.

“Перед засіданням ми мали стоси паперів із статистикою на користь невідкладності реформи. Після того як Уряд запропонував власний пакет законопроектів, одразу було внесено два альтернативних. Але урядово-парламентська робоча група об`єднала зусилля, значно покращила концепцію реформи та підготувала ґрунт для 226 голосів” - говорить Дмитро Шимків, секретар Національної Ради Реформ, Заступник Глави Адміністрації Президента України.

В основу реформи покладено чіткий антикорупційний механізм, коли розподіл публічних коштів, менеджмент та контроль над витрачанням будуть зосереджені не в руках одного відомства, а розосереджені між різними інституціями.

Президент зазначив, що назріла необхідність розробити та подати окремий законопроект, який сприятиме відродженню і удосконаленню ФАПів для надання первинної та невідкладної допомоги. Сучасні засоби зв`язку, планшети за допомогою мобільного інтернету, забезпечать доступ до бази даних лікарів, які зможуть в онлайн-режимі скеровувати дії медперсоналу на місцях.

Усі учасники засідання Нацради реформ подякували членам робочої групи, яка протягом кількох тижнів працювала з законопроектами по медичній реформі, зокрема Сергієві Березенку, який координував роботу робочої групи, Ользі Богомолець, Голові комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров`я. А також депутатам різних фракцій, які активно долучились до процесу узгодження зауважень та правок.

Вже наступного тижня очікується винесення необхідних законопроектів до сесійної зали.