ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТРИВАЄ. БЮДЖЕТ 2017

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет України, яким визначені основні напрямки розвитку країни у 2017 році.

Також цим законом затверджені обсяги міжбюджетних трансфертів для місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом.

Сьогодні прямі взаємовідносини з державним бюджетом мають 1046 місцевих бюджетів, з яких 367 – це бюджети об’єднаних територіальних громад.

У 2016 році це було 159 бюджетів об’єднаних територіальних громад, у 2017 році кількість таких бюджетів збільшилася на 208. Це бюджети об’єднаних територіальних громад, які об’єдналися в рамках реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», та у яких перші місцеві вибори відбулися у 2016 році.

Для бюджетів таких об’єднаних територіальних громад передбачено освітню та медичну субвенції, базову дотацію та додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Загальний обсяг ресурсу, який передається, складає 8,9 млрд грн.

Крім того, цим бюджетам надаватиметься державна підтримка на формування інфраструктури громади, що сприятиме наданню якісних послуг жителям громади. На цю мету в бюджеті передбачено 1,5 млрд грн.