Час змінюватись! Як вільний ринок землі допоможе у розбудові українського села? - аргумент Олега Проценка

Досвід країн Центральної та Східної Європи свідчить, що запровадження ринку сільськогосподарських угідь сприяє розвитку фермерства. Від пожвавлення малого і середнього сільськогосподарського бізнесу виграють місцеві громади, а не агрохолдинги, яких село цікавить лише двічі на рік: на посівну і  початку збору врожаю...

18.05.2017 10:03

Аргумент День

Автор: Сергій Сулим
 

Земельна реформа в Україні. Як скасування мораторію на продаж землі вплине на розвиток українського села? На це питання у програмі "Аргумент День" розповість Олег Проценко, проектний менеджер Офісу секторальної децентралізації Національної ради реформ.

Наскільки мораторій на землю вплинув на процес занепаду українського села?

"Мораторій є одним з бар'єрів ефективного розвитку села. 

Україна проводить земельну реформу вже чверть століття, ми побили всі світові рекорди у цій сфері. Мораторій триває вже 15 років і його продовжували 7 разів.

Більш ефективне використання земель сільськогосподарського призначення тісно пов'язане з процесом децентралізації - передачі управління  земельними ресурсами безпосередньо на місця новоствореним громадам. Громади ближчі до людей, земельний процес буде більш підконтрольний, а використання буде більш ефективне. Тому що контроль кінцевого споживача і влади на місцях - ближчий.

Але разом з тим слід пам'ятати, що вимирання села і урбанізація - закономірний процес, який стосується не лише України, а й всього світу".

Джерело