Землі державної власності продаватимуть через аукціони

Відтепер землі державної власності продаватимуть та надаватимуть в оренду через земельні аукціони. За такі зміни до Земельного кодексу України  проголосувала Верховна Рада України в четвер 18 лютого. Законопроект також передбачає удосконалення процедури проведення земельних торгів.

Розробники законопроекту стверджують, що його основною метою є зменшення корупції в процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, а також оптимізація процедур проведення земельних торгів.

Також в пояснювальній записці до законопроекту вказано, що до прийняття відповідних змін  до Земельного кодексу України було встановлено безліч випадків, коли для оренди землі аукціони були не потрібні. Саме ця норма нівелювала факт доцільності земельних торгів.

«Важливо зауважити, що в пункті 1.3 розділу ХІ Коаліційної угоди передбачено врегулювання питань передачі у комунальну власність земель державної власності, розташованих за межами населених пунктів, – пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко. – Оскільки земельні відносини сьогодні мало не найбільше просякнуті корупційними ризиками, то ухвалення цього закону дозволить знизити рівень корупції при розпорядженні земельними ділянками державної та комунальної власності, і в перспективі збільшити доходи до місцевих бюджетів».