Законопроекти про автономію лікарень внесено до парламенту

7 липня Кабінет міністрів підписав та зареєстрував у Верховній раді пакет законопроектів про автономізацію закладів охорони здоров’я.

Законопроекти 2309, 2310 та 2311 передбачають внесення змін до «Основ законодавства України в охороні здоров’я», Бюджетного та Податкового кодексів та інших нормативних актів. Ці зміни дозволяють медичним закладами стати автономними суб’єктами, а бюджету – перейти з ними на контрактні відносини.   В результаті державний бюджет буде звільнено від необхідності утримувати лікарні – тепер це відповідальність їх керівництва. Бюджетні гроші, натомість, будуть витрачатися власне на послуги – на підставі контрактів з медичними закладами та лікарями первинної ланки.

Суспільство давно чекає на реформу системи охорони здоров’я, скаржачись на високий рівень неформальних платежів. Пропоновані зміни – критична передумова такої реформи. Вони дозволять лікарням позбутися надмірного регулювання та почати самостійно приймати управлінські рішення. Це призведе до підвищення їх ефективності та поліпшення якості послуг.

Держава, в свою чергу, отримає змогу перейди до оплати результату – фактично наданих послуг, таким чином втілюючи принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Буде змінено неефективну практику, коли понад 80% державних коштів йде на утримання медичної інфраструктури, а власне послуги пацієнти змушені оплачувати зі своїх кишень.

Без перебільшення можна сказати: прийняття цих законопроектів «запустить» докорінну реформу медичних послуг. Вкрай важливо, щоб проекти отримали підтримку у профільному комітеті ВР та були прийняті уже в поточній сесії. Тільки так з’явиться можливість передбачити зміни в Бюджеті вже на наступний рік.

Про Національну Раду Реформ

Національна рада реформ є спеціальним консультативно-дорадчим органом при Президентові України з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації.Метою діяльності Національної ради реформ є забезпечення впровадження єдиної, узгодженої державної політики реформ в Україні, налагодження ефективного механізму взаємодії державних органів та інститутів громадянського суспільства в процесі здійснення реформ із залученням до співпраці з цих питань міжнародної спільноти, впровадження системного підходу до стратегічного планування, узгодження позицій та моніторингу реалізації реформ щодо забезпечення сталого розвитку України як передумови зростання добробуту її населення, досягнення європейських стандартів забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина.

http://reforms.in.ua/