Встановлено мінімальний строк оренди меліорованих земель

Для меліорованих земель було встановлено мінімальний строк оренди. Прийняття такого документу сприятиме довгостроковому плануванню інвестиційної діяльності та допоможе залучити додаткові інвестиції в аграрну галузь.

Відповідно до законопроекту, пропонується внести зміни до ст. 93 Земельного кодексу України та ст. 19 Закону України «Про оренду землі», а також встановити термін оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, не менше як 10 років.

Розробники законопроекту зазначають, що довгострокова оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення сприяє здійсненню вітчизняними господарської діяльності та підвищенню конкурентоспроможності української аграрної продукції як на внутрішньому так і на зовнішніх ринках.

Ухвала такого законопроекту зможе гарантувати довгострокову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення та стабільність у землекористуванні.

«Важливо відмітити, що меліоративні роботи потребують значної затрати грошових коштів і частіше за все не можливі без довгострокових інвестицій, - пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко, - а інвестування буде тільки тоді, коли будуть надійні юридичні механізми захисту для інвестицій довгострокового характеру, одним із таких механізмів може стати подовжений мінімальний строк оренди меліорованих ділянок землі».