Відбулось чергове засідання цільової команди реформи фінансового сектору

15 червня 2015 року відбулось чергове засідання цільової команди реформи фінансового сектору (ЦКР).

На засіданні члени ЦКР розглянули організаційну структуру (спонсорів та лідерів), порядок роботи проектних груп та форми проектної документації для реалізації Комплексної програми розвитку фінансово сектору до 2020 року (Комплексна програма). У найближчі три тижні планується сформувати персональні склади проектних та робочих груп та провести переговори з донорами щодо підтримки за відповідними напрямами Комплексної програми.

Формування проектних та робочих груп дозволить забезпечити керованість процесу реформи та відстеження його результатів.

ЦКР фінансового сектору приділяє окрему увагу залученню представників громадянського суспільства до участі в реалізації реформи. Тому представники громадських організацій будуть брати участь у роботі проектних або робочих груп з реформи фінансового сектора.

Окрім того, ЦКР були розглянуті найближчі заплановані кроки регуляторів за Комплексною програмою та досягнення відповідних результатів. Так, ЦКР планує, що за підтримки Парламенту буде прийнята низка законів, завдяки яким будуть реалізовані відповідні заходи Комплексної програми: нова редакція Закону України «Про страхування» , проекти законів, що стосуються корпоративного управління МТСБУ, електронних полісів, розвитку ринку агрострахування (Програмний захід А.18); проект Закону України про деривативи (А.13(і)); проекти законів щодо корпоративного управління (А.10) та щодо забезпечення інституційного потенціалу НКЦПФР (В.1), щодо розподілу функцій Нацкомфінпослуг між НБУ та НКЦПФР, щодо захисту прав споживачів фінансових послуг та захисту прав кредиторів.

 

До кінця року планується також провести часткову лібералізацію валютного регулювання, визначити стратегію роботи державних банків та стратегію грошового обігу в Україні.

 

Члени засідання звернули увагу на необхідність поліпшити поінформованість загальної аудиторії щодо процесу та результатів реформ, та необхідності визначити комунікаційну стратегію реформи фінансового сектору.