В Україні було скасовано обов’язкову сертифікацію сільгосптехніки

У 2016 році набув чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1699, яким з 1 січня відміняється обов’язкова сертифікація сільськогосподарської техніки. Так постачальникам і виробникам техніки для сільського господарства не потрібно отримувати український сертифікат відповідності.

Сьогодні впровадження технічних регламентів на основі європейських норм допоможе підвищити конкурентоспроможність вітчизняної сільгосптехніки та дасть нові можливості по виходу на європейські та світові ринки.

Відміна обов’язкової сертифікації і перехід на використання технічних регламентів є складовою реформи системи технічного регулювання. Головна мета реформи – перехід від пострадянської системи стандартизації, заснованої на обтяжливих ДСТУ і обов’язковій сертифікації, на сучасну європейську систему, побудовану у відповідності технічним регламентам. Раніше ДСТУ регулювали абсолютно всі характеристики товару чи послуги.

Перехід на технічні регламенти, гармонізовані з європейськими, має не меті повне зняття торгівельних бар’єрів з ЄС, оскільки сільгоспехніка – один із важливих активів у сільському господарстві. Тому зняття зайвих обмежень і перехід на європейські норми допоможе реалізувати величезний потенціал аграрного сектору і полегшить життя національному виробнику техніки