У Мінрегіоні дали старт роботі Проектного офісу секторальної децентралізації в Україні

Децентралізація крокує країною. Новостворені об’єднані територіальні громади отримали фінансову незалежність та поступово отримують повноваження щодо управління на рівні громади освітою, медициною, соціальним захистом, територіальним розвитком, архітектурно-будівельним контролем, в найближчому майбутньому –  розпорядженням землями в межах територій об’єднаних територіальних громад.

Децентралізація – це дійсно складна реформа, яка просуває структурні зміни у більш ніж 20 напрямках. Її мета – покращувати життя людей. Визначено 12 ключових напрямків, які щодня впливають на життя українців, і ключовим завданням сьогодні є формування державної політики щодо децентралізації повноважень в кожній з цих сфер.

З метою ефективної координації роботи з формування державної політики по децентралізації, профільні міністерства, за підтримки експертного кола, громадськості, донорських проектів, що реалізуються у відповідних секторах, створюють Проектний офіс секторальної децентралізації, який має стати національним координатором вироблення галузевої політики з децентралізації.

Чи на часі це питання сьогодні? Однозначно, що так. Знаменно, що Угода про партнерство між Мінрегіоном та Agriteam Canada Consulting Ltd в рамках реалізації проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» була підписана 12 жовтня 2016 року в рамках робочого візиту Віце-прем'єр-Міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка до Тернопільської області, де були розглянуті результати впровадження децентралізації в регіоні.

На нараді з головами об’єднаних територіальних громад, керівниками районів та області були визначені особливо гострі питання – щодо організації в громадах послуг в напрямках освіти, медицини, соціального захисту, культури, створення та функціонування центрів надання адміністративних послуг, які потребують негайних рішень щодо політики децентралізації в цих сферах.

Згідно з підписаною першим заступником міністра В’ячеславом Негодою Угодою про партнерство між Мінрегіоном та Expert Deployment for Governance and Economic Growth Project («EDGE»), уряд Канади протягом року надаватиме технічну та фінансову підтримку функціонуванню Проектного офісу секторальної децентралізації, до штату якого сьогодні вже закінчується відбір Проектних менеджерів по 12 напрямках: освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, центри надання адміністративних послуг, адміністративно-територіальний устрій, місцеві бюджети, навколишнє середовище та використання природних ресурсів, земельні відносини, містобудування та архітектура, інфраструктура (транспорт, зв’язок, дороги), культура,  ЖКГ.

Проектний офіс секторальної децентралізації в своїй роботі взаємодіятиме з Центральним офісом реформи при Мінрегіоні та Регіональними офісами впровадження реформи в 24 областях, які зараз формуються також за підтримки донорів.

Україна вдячна донорській спільноті за створення системної інфраструктури у просуванні та управлінні реформою децентралізації і висловлює вдячність за підтримку реформ в Україні.

Презентація трирівневої моделі управління