У Міністерстві охорони здоров'я обговорили проблемні питання у реформі медицини та децентралізації

17 червня в Міністерстві охорони здоров'я відбулося екcпертне обговорення проблемних питань, що виникають на межі двох реформ - охорони здоров'я та децентралізації. У ньому взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я та Міністерства фінансів, проектного офісу Національної ради реформ, експерти громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ", представники Світового банку, Асоціації міст України та регіональних закладів охорони здоров'я.     

 

Ключовим питанням в дискусії стало про те, який рівень уряду повинен бути базовим у фінансуванні охорони здоров'я - областей або нових районів ("повітів"). 

 

Реформа децентралізації передбачає утворення нових адміністративно-територіальних одиниць - нових районів або "повітів", що формуються на базі так званих "госпітальних округів". На думку співавтора концепції реформи децентралізації, експерта "Реанімаційного пакету реформ" Юрія Ганущака, саме цей рівень є оптимальним для фінансування охорони здоров'я на субнаціональному рівні. 

 

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець наголосив, що в процесі реформи охорони здоров'я принциповим є нерозділення первинного та вторинного рівнів медичної допомоги між різними рівнями урядів (громад та нових районів). Важливою є також консолідація фінансування на одному рівні уряду і найбільш оптимальним варіантом МОЗ вважає рівень областей. 

 

Рівень нових районів або "повітів" є також прийнятний, однак лише за умови чіткого розмежування замовника та надавача медичних послуг. Закупівля та надання медичних послуг, зі слів Ігоря Перегінця, не повинні здійснюватися одним і тим же органом влади - це загрожує "консервацією" існуючої неефективної інфраструктури охорони здоров'я.    

 

Планується, що діалог щодо узгодження двох реформ буде продовжено. Зокрема, це питання буде обговорене 23 червня на засіданні Національної ради реформ.