У Дніпропетровську відбувся наймасштабніший семінар по системі ProZorro - близько 1000 учасників-підприємців

В Дніпропетровській ОДА відбувся вже третій семінар по ProZorro. Бажаючих взяти участь було вдвічі більше, аніж спочатку розраховували організатори – близько тисячі учасників. Такого масштабного семінару з електронних державних закупівель у країні ще не було.

«Повернення довіри бізнесу до державних закупівель для нас – стратегічне завдання», - прокоментувала подію Кристина Гуцалова, координатор ProZorro, проектний менеджер реформи державних закупівель Національної ради реформ. – Можна створити найкращу електронну систему, прийняти правильні закони, але, якщо бізнес нам не повірить, ефективних і чесних держзакупівель ми не дочекаємось – система, як і раніше, буде працювати лише «для своїх».

За розпорядженням губернатора Валентина Резніченка, Дніпропетровська облдержадміністрація перейшла на систему ProZorro декілька місяців тому. В ОДА вже напрацьовані нормативні документи, форми звітів тощо. Цими документами область готова поділитись з будь-яким державним органом, який вирішить перейняти досвід.

«Як і все нове, люди спочатку сприйняли ProZorro з недовірою. Але час минає, і сотні підприємців регіону вже відчули переваги електронного ринку. 3,8 тисячі тендерів на 162,92 млн. грн. зареєстровані в системі ProZorro на Дніпропетровщині. Планова економія у цих торгах – більше 30 млн. гривень, – зазначив Валентин Резніченко. – В середньому в кожній закупівлі беруть участь 2-4 підприємства. Кожен, хто має якісний товар, може отримати замовлення від ОДА, РДА або комунальних установ області».