Три складові успішної реформи правоохоронної системи

Прозорість ухвалення рішень, взаємодія з громадянським суспільством та формування стратегічного плану дій («дорожньої карти») – ключові висновки аналітичного дослідження сучасного стану та перспектив реформування правоохоронної системи в країні, підготовленого Центром Разумкова.

Питання реформування правоохоронної системи є складнішим за реформування МВС. Ґрунтовні дослідження та експертні висновки мають стати підґрунтям для цієї реформи.

Анатолій Рачок, генеральний директор Центру Разумкова, зі звернення до читачів:

«Реформа відбувається за унікальних обставин. З одного боку, є сприятливі умови для радикальної трансформації: потужний запит і готовність до активної підтримки з боку суспільства, задеклароване бажання змін на рівні керівництва держави і провідних політичних сил, усвідомлення необхідності реформування в лавах правоохоронців. З іншого, - відчувається значний вплив негативних чинників, пов’язаних не лише з війною та ресурсними обмеженнями. Зокрема, йдеться про брак політичної волі, системного підходу до реформування правоохоронної системи, фрагментацію політичних сил, надмірну політизацію цього питання. Автори реформи МВС ігнорують той факт, що органи внутрішніх справ є складовою правоохоронної системи держави — ключовим, але лише одним з її елементів».

 

Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, зі звернення до читачів:

«Це дослідження проводилося за умовх надзвичайно динамічних постреволюційних змін у країні та від початку набуло абсолютно практичного спрямування. До виконання проекту були залучені кращі вітчизняні експерти, які мали не лише професійні знання та досвід, але й брали активну та безпосередню участь у правозахисній діяльності, підготовці та реалізації заходів нинішнього етапу реформування правоохоронних органів.

Водночас у рамках проекту відбувалась активна співпраця з державними структурами (Апаратом РНБО, МВС), міжнародними організаціями (Консультативною місією ЄС, Офісом координатора ОБСЄ, Офісом зв’язку НАТО, Міжнародною програмою підвищення кваліфікації органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США ІСІТАР), численними громадськими ініціативними групами. Залучені до проекту експерти беруть безпосередню участь у підготовці, обговоренні та незалежній оцінці законопроектів, проектів офіційних та альтернативних концептуальних документів».

Дослідження підготовлене Центром Разумкова, який упродовж багатьох років вимірює рівень сприйняття громадянами роботипредставників органів влади, зокрема - правоохоронців.

Детальніше про звіт дослідження – за посиланням