Щодо прозорості конкурсу на посаду керівника “Укренерго”

25 травня Комітет з призначень керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку (Номінаційний комітет) обрав Сергія Зуєва на посаду керівника ДП “Укренерго”.

Відбір відбувався у два етапи. На першому етапі комісія при Номінаційному комітеті заслухала презентації 29 учасників. 22 квітня на своєму засіданні переважною більшістю голосів комісія вирішила подати Комітету з призначень кандидатури п’яти учасників конкурсного відбору. Прізвища кандидатів не були оприлюднені, оскільки вони не надали свою згоду на публікацію персональних даних.

До складу комісії увійшли голова Олексій Юрченко (генеральний директор HR-компанії “Hudson”) та члени комісії:

- Олександр Білан (директор департаменту корпоративних та майнових відносин Міністерства енергетики та вугільної промисловості),

- Сергій Гайда (радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України з реформи держпідприємств),

- Володимир Колесник (помічник Міністра енергетики та вугільної промисловості України),

- Юлія Данчик – секретар комісії (головний спеціаліст юридичного департаменту Мінекономрозвитку).

24 травня Номінаційний комітет в оновленому складі переважною більшістю голосів обрав Сергія Зуєва кандидатом на посаду керівника ДП “Укренерго”.

До оновленого складу Номінаційного комітету увійшли Степан Кубів (Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України), Ігор Насалик (Міністр енергетики та вугільної промисловості України), Олександр Данилюк (Міністр фінансів України),  Володимир Омелян (Міністр інфраструктури України), Тарас Кутовий (Міністр аграрної політики та продовольства України), а також міжнародні експерти – Шевкі Аджунер (Директор представництва ЄБРР в Україні), Юрій Логуш (Президент Київської школи економіки), Чімяо Фан (Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови), Альгірдас Шемета (бізнес-омбудсмен), Руфат Алімарданов (Регіональний менеджер в Україні та Білорусі у Міжнародній фінансовій корпорації).

Мінекономрозвитку вважає маніпуляцією окремі повідомлення ЗМІ про непрозорість конкурсу з призначення керівника ДП “Укренерго”.  Інформація про участь у конкурсному відборі Володимира Семеніхіна та Романа Бондаря не відповідає дійсності.