Результати реформи децентралізації

2015-2016 роки стали результативними та успішними в контексті децентралізації та інтеграції реформи місцевого самоврядування в Україні. У минулому році українці об’єдналися у 794 територіальні громади по всій країні, у 2016 році з’явилося 95 громад, ще 407 громад наразі очікують на затвердження. За два роки дії реформи 184 об’єднані територіальні громади провели перші місцеві вибори, ще 105 чекають на призначення місцевих виборів до кінця 2016 року.

Загалом у рамках реформи було виділено майже 6 млрд гривень, із яких 3 млрд будуть спрямовані на державну підтримку регіонального розвитку. Крім того, 1 млрд гривень буде використаний на формування та регулювання інфраструктури ОТГ. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам склала 1,94 млрд гривень. Стосовно кількості проектів, які отримають державну підтримку в рамках децентралізації та реформи місцевого самоврядування, лідером є Одеська область, у планах – реалізувати 360 проектів. Найменше проектів у планах у Києві та у Кіровоградській області – 22 і 54 відповідно.

Найбільший об’єм фінансування отримала Хмельницька область – 403 млн гривень. Найменшу кількість коштів отримала Миколаївська область – на її розвиток було виділено 138,83 млн гривень. Загальна кількість проектів, які отримають державну підтримку – 4014 по всій Україні. Сюди входять проекти найрізноманітнішого масштабу – від будівництва спортивних майданчиків і облаштування стадіонів до капітального ремонту доріг та опалення шкіл і дитсадочків.

«Ми розпочали реформу децентралізації – реформу, успіх якої вимірюється не сумою статків у державній казні, а достатком і комфортом кожної окремої української родини. Вперше за 25 років незалежності громади отримали можливість бути господарями на власній землі, відчувати відповідальність за майбутнє своїх дітей, самостійно будувати нову якість життя на своїх територіях» – сказав Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.