PROZORRO ОТРИМАЛА МІЖНАРОДНУ ПРЕМІЮ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Електронна система публічних закупівель ProZorro здобула міжнародне визнання. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало найбільш престижну міжнародну премію у сфері закупівель за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою.

Мінекономрозвитку з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Крім того, керівник департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Стародубцев був номінований на нагороду в категорії Procurement Leader Award. Детальніше про шортліст ТУТ.

Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

Успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику “влада-бізнес-громадськість”. Саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro змогла продемонструвати позитивні результати вже на початковому етапі.

Команда ProZorro розглядає можливість впровадження української електронної системи публічних закупівель в інших країнах. «Ми відкриті до такої співпраці. Оскільки ProZorro побудована на відкритому коді, ми пропонуємо всім бажаючим розгортати її у себе. Зі свого боку ми готові забезпечити необхідну підтримку, в першу чергу, з точки зору побудови прозорих процесів і рішень, який дозволяють мінімізувати корупційні ризики», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

На систему ProZorro вже є попит від кількох країн, розповів Олександр Стародубцев. «І не дивно – ми в питанні електронних закупівель випереджаємо більшість країн Європи. Це одна з тих тем, якими Україна може дійсно пишатися. І після номінації ProZorro на міжнародну премію Public Procurement Awards, впевнений, інтерес до української системи значно зросте», – додав він.