Процес приватизації закладів ветеринарної медицини був обговорений з зацікавленими сторонами

31 травня під час круглого столу був представлений до обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери», який розроблявся Держпродспоживслужбою спільно з експертами ГО Agro.ReformsUA.

В обговоренні взяли участь представники Мінагрополітики України, Фонду державного майна України, Держпродспоживслужби, представники громадських організацій: Реанімаційний пакет реформ, BRDO, Agro.ReformsUA, а також представники обласних ветлікарень та ДП.

Презентований проект врегулює низку важливих питань: по-перше, значно спрощує процес приватизації, по-друге, забезпечує стале функціонування  системи ветлікарень та лабораторій.

Перевагою цього законопроекту є те, що в його рамках планується безоплатно передати 50%  корпоративних прав трудовому колективу, а інші 50% вони можуть викупити за заниженою ставкою. Таким чином, трудовий колектив, отримавши трудові права, стає власником установи і безпосередню приймає участь в її управлінні

Частину повноважень по контролю за епізоотичною ситуацією в країні потрібно передати приватному сектору. «Ми повинні рухатись шляхом диверсифікації системи контролю та делегування повноважень із залученням приватних господарюючих суб’єктів, – пояснив Володимир Лапа. – Звичайно, ми маємо це робити обережно, аби не поставити під загрозу ефективність системи функціонування державного контролю в Україні».

Усі представники підтримали презентовану концепцію приватизації, але було запропоновано внести деякі зміни та доповнення. Зокрема, було запропоновано представляти проект окремим законом, доповнити проект чітким переліком об’єктів, які підлягають приватизації, розширити коло осіб, які можуть отримати корпоративні права по управлінню установами, а також узгодити положення проекту з вже розробленими законами, які регулюють процес приватизації.

«Існуюча система закладів медицини дуже громіздка, і її потрібно оптимізувати шляхом роздержавлення, – зазначив проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко. – З іншого боку маємо зберегти ту розгалужену низку ветеринарних закладів, аби на достойному рівні підтримувати безпеку та епізоотичне благополуччя в країні».

Зазначимо, що приватизація в агропромисловому комплексі ввійшла до трійки головних пріоритетів Мінагрополітики України, і була презентована міністром Тарасом Кутовим в рамках розробленої концепції «3+5»