Процедура відбору на вакантні посади керівників особливо важливих для економіки України підприємств

  • Керівники особливо важливих для економіки України підприємств обираються членами Комітету з призначень, до складу якого входять 5 міністрів (із 14 лінійних міністерств України) та 5 незалежних міжнародних експертів, згідно з Порядком проведення конкурсного відбору, затвердженим постановою КМУ від 03.09.2008 №777
  • З 2016 року згідно з новою редакцією постанови № 777 відповідальність за проведення конкурсів на посади керівників усіх особливо важливих держпідприємств передана від лінійних міністерств до Мінекономрозвитку. Відбір проходить у 2 етапи. На першому етапі претендентів оцінює комісія при Комітеті з призначень, яка відбирає від 2 до 5 фіналістів. На другому етапі Комітет з призначень вибирає з-поміж фіналістів найбільш кваліфікованого претендента і рекомендує КМУ його призначення.
  • Станом на 27 квітня 2016 року за вказаною процедурою було визначено керівників для 12 державних компаній: ПАТ «Укргазбанк», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта»,  ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія», ДП «Іллічівський морський порт», ПАТ "Укртранснафта", ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» та ПАТ "Сумихімпром", УДППЗ “Укрпошта”, ПАТ «Українська залізниця», ДП «Завод «Електроважмаш».