Перші дерегуляційні ініціативи в рибній галузі вже подані до розгляду Уряду

Днями Державне агентство рибного господарства України винесло на розгляд Кабінету Міністрів України постанову про дерегуляцію. У неї увійшли пропозиції стосовно відміни ліцензування та квот, впровадження дозволу на промисловий вилов риби на 5 років із закріпленою часткою від загального ліміту та впровадження системи електронного моніторингу суден.

Вже сьогодні керівництво Держрибагенства, громадськість та Мінагропрод спільними зусиллями планують зробити рестарт існуючій системі в рибному господарстві. Відповідно кожен крок у цьому напрямку проводиться за участі громадськості та рибалок – основних бенефіціарів реформ.

Внесені відповідні зміни в законодавство дозволять отримувати спеціальний дозвіл на промисловий вилов риби, звернувшись тільки до єдиного орану – Держрибагенства, а також буде продовжено термін дії дозволу на зайняття рибним промислом з одного року до 5пяти. Розробники ініціативи зазначають, що це допоможе планувати господарську діяльність в довгостроковій перспективі.

Важливо що, Держрибагентством було ініційовано скасування щорічного обов’язкового технічного огляду для суден рибної промисловості, що також спростить діяльність підприємців.

Зазначимо, що у серпні цього року ГО Agro.ReformsUA провела круглі столи в Одесі і Черкасах де разом з місцевими рибалками та за участі Держрибагенства обговорили дерегуляційні ініціативи і почули пропозиції від бізнесу стосовно покращення бізнесового клімату і спрощення дозвільних процедур. Було зібрано та проаналізовано 14 пропозицій від представників рибної галузі, наступним кроком стане детальне обговорення та аналіз ініціативи на рівні галузевих асоціації фахівців та профільних відомств.