Офіційно запущено проект аграрних розписок у Вінницькій, Черкаській та Харківській областях

Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочали проект по запуску аграрних розписок у Вінницькій, Черкаській та Харківській областях, який призначений зробити доступ до фінансування аграріїв більш доступним на відміну від кредитів. Про це було оголошено 13 жовтня Міністерством аграрної політики та продовольства.

До цього часу проект працював в Полтавській області. І за весь час проекту було видано 10 аграрних розписок, з яких десять товарних і одна фінансова загальною вартістю 37,4 млн грн.. Середній розмір зобов’язань по одній товарній розписці становить близько 3 млн грн..

Партнерам, які долучилися до впровадження цього фінансового інструменту на території України, стали IFC, EBRD, Swiss Corporation, Baker Tilly, Ernst&Young та юридичні компанії.

Експерти називають аграрні розписки потенційно перспективним і оптимальним інструментом особливо в існуючих реаліях. Аграрна розписка – зобов’язання, забезпечене заставою майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, який вирощується на конкретній земельній ділянці.

За сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства наразі проводяться методичні розробки щодо бухгалтерського обліку та оподаткування операцій з аграрними розписками згідно норм чинного законодавства, вчинення виконавчих написів та примусового виконання аграрних розписок.

Розписки можна використовувати як забезпечення зобов’язань для банків, постачальників та інших кредиторів. Вони слугують інноваційним та ефективним інструментом стимулювання кредитування в аграрному секторі.