Нацрада: реформи децентралізації та охорони здоров'я потрібно синхронізувати

23 червня відбулося засідання Національної ради реформ під головуванням Президента України.  Центральним питанням була реформа децентралізації: вона повинна бути терміново узгоджена із реформою охорони здоров'я - таким став один з головних підсумків засідання.

Як буде виглядати на практиці організація медичних послуг в конкретних громадах після децентралізації - це питання природно хвилює громадян та керівників органів влади на місцях. Дати вичерпну та остаточну відповідь на це питання необхідно якомога скоріше.

Реформа децентралізації має на меті максимально передати державні функції, зокрема в охороні здоров'я, органам місцевого самоврядування. Паралельно з цим реформа охорони здоров'я передбачає істотні зміни у відносинах між органами влади, медичними закладами та громадянами. Такі складні нововведення, як автономізація медичних закладів, оптимізація їх мережі чи масштабна реформа первинної допомоги потребують максимальної синхронності та продуманості під час зміни адміністративно-територіального устрою.   

Нацрада прийняла рішення рекомендувати Урядові у максимально короткий термін - до 10 липня - привести основні положення реформи охорони здоров’я та інших суміжних реформ у відповідність до затвердженої Концепції реформування місцевого самоврядування.