Національний проект «Децентралізація»

11 листопада у Мінрегіоні відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримки впровадження секторальної децентралізації. Мета підписання Меморандуму – формування спільного бачення реформи децентралізації українськими міністерствами, розробка низки нормативно-правових актів, формування планів із запровадження реформи у секторальних напрямках та покращення координації співпраці регіональної влади із центральними виконавчими органами.

З боку України підписантами Меморандуму стали Мінрегіон, Мінекології, Мінекономіки, Мін’юст, Мінагропрод,  Мінінфраструктури, Мінкульт, Міносвіти, Мінфін та Міністерство охорони здоров’я. Інша сторона-підписант –Проект експертної підтримки управління та економічного розвитку (EDGE - Expert Deployment for Governance and Economic Growth Project). Проект фінансується Міністерством міжнародних справ торгівлі і розвитку Канади і займається вирішенням важливих і нагальних економічних і соціальних викликів, що постають перед світовою спільнотою.   

 «Децентралізація впливає на усі сфери життя людини – освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, надання адміністративних послуг, планування розвитку територій, екологію, культуру і спорт. Це те, що сьогодні є обличчям влади. Вона вимагає злагоджених дій громад, державних органів, міжнародних донорів. Підписання меморандуму – це подія, яку ми чекали два роки тому, що координація зусиль всіх міністерств важлива і дає синергію, яка має відобразитися на якості життя кожної української родини», — сказав Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Незважаючи на те, що Меморандум був підписаний міністерствами та Проектом експертної підтримки управління та економічного розвитку, у подальшому стороною Меморандуму може стати будь-яка урядова або неурядова організація аби установа, зацікавлена в підтримці реформи децентралізації в Україні.

Окрім цього, на зустрічі було оголошено всеукраїнський конкурс “Керуй країною” на створення найкращого гасла для реформи децентралізації. До участі у конкурсі запрошуються усі громадяни. Це можливість вплинути на зміни в країні, стати героєм медіа.