Національна рада реформ рекомендує технічну зустріч щодо законопроектів про автономію лікарень

Реформа охорони здоров'я продовжує перебувати у фокусі уваги Національної ради реформ. Під час останнього засідання 4 вересня секретар Національної ради реформ, заступник Глави АПУ Дмитро Шимків зазначив, що досі не досягнуто консенсусу стосовно пакету законопроектів про автономізацію лікарень.   

Нагадаємо, що тема автономізації лікарень уже тричі була у порядку денному засідань комітету ВРУ з охорони здоров'я. Однак висновку щодо двох пакетів законопроектів - поданого Кабінетом міністрів та альтернативного від народних депутатів,так і не було надано. Також існує ряд питань, з приводу яких Міністерство та профільний комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я повинні осягти консенсусу.

Наступне засідання комітету, присвячене розгляду законопроектів, призначене на пленарний тиждень з 14 по 18 вересня. 

Відтак Нацрада реформ рекомендує МОЗ та комітету з охорони здоров'я до засідання комітету провести технічну зустріч за участю експертів та розробників законопроектів. Метою такої зустрічі може стати узгодження ключових параметрів документів та підготовка проектів компромісних рішень щодо них. Це допоможе прискорити розгляд законопроектів під час засідання комітету та сприятиме швидшому винесенню проектів на голосування до сесійної зали парламенту.