На стратегічній сесії НБУ проаналізовано Комплексну програму розвитку фінансового сектору України до 2020

23-24 травня 2015 року в Національному банку України відбулась Стратегічна сесія за участю членів Правління, Директорів департаментів, керівників окремих територіальних управлінь та структурних одиниць.

Метою проведення Стратегічної сесії було створення спільного розуміння ключовими керівниками Національного банку України перспектив розвитку НБУ: стратегічної ідеї та стратегічного плану дій, включаючи Візію, Місію та Цінності, що необхідні для реалізації Стратегії НБУ та Стратегії України в перспективі 2020+.

Стратегічна сесія проводилась у форматі робочої зустрічі з елементами дискусії, роботи у групах під керівництвом професійних модераторів – Олександра Саврука, декана Києво-Могилянської бізнес-школи (КМБШ), та Едуарда Мальцева, керівника Центру корпоративного управління при КМБШ.

Крім того, у Сесії взяли участь запрошені спікери – Дмитро Шимків, заступник Глави Адміністрації Президента України, Валерій Пекар, громадський діяч (Громадянська платформа «Нова країна») та представники банківського сектору з інших країн Марко Скреб, експерт Міжнародного валютного фонду, та Eнгін Акчакоча, фінансовий консультант.

Протягом Стратегічної сесії керівники Національного банку України в ході дискусій, презентацій та обговорень сформулювали попередні визначення Місії, Візії НБУ, а також обрали ТОП 5 Цінностей НБУ на підставі результатів дослідження, що відбулось у травні за участю всіх працівників НБУ. Окрім того, учасники Стратегічної сесії проаналізували основні концепції та положення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 (Програми), яка була схвалено Національною радою реформ 15 травня 2015 року. Результати роботи керівників над Програмою протягом Сесії, а також додаткової роботи після неї, будуть консолідовані та включені до тексту Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року, яка буде представлена для затвердження Правлінням Національного банку України на початку червня 2015 року.

Після затвердження зазначеної Програми Правлінням НБУ будуть сформовані окремі проектні групи для реалізації відповідних заходів Програми. Окремо слід зазначити, що реалізація певних заходів, включених до Програми, почала здійснюватись ще до схвалення Програми. Подальша їх реалізація забезпечить досягнення цілей Програми.

 

Довідково

 

Робота над Комплексною програмою розвитку фінансового сектору розпочалась навесні 2014 року з розробки Стратегії розвитку банківської системи до 2020 року, в квітні 2014 були проведені стратегічні сесії за участю представників регулятора, банківської спільноти, бізнесу, громадянського суспільства та міжнародних донорів, на яких були визначені мета, основні завдання та очікувані результати програми.

У січні 2015 року Президентом України було схвалено Стратегію сталого розвитку «Україна 2020», якою було визначено необхідність реалізації реформи фінансового сектору.

У лютому 2015 року Рішенням національної ради реформ Валерія Гонтарєва, Голова НБУ було визначена відповідальною за реформу фінансового сектору, Владислав Рашкован, заступник Голови НБУ, визначений головою Цільової команди реформи (ЦКР).

Із початком роботи нового складу інших регуляторів фінансових послуг: НКЦПФР, НКФП, ФГВФО, який має стратегічне бачення розвитку відповідних сегментів фінансового сектору, робота над Комплексною програмою розвитку фінансового сектору отримала новий поштовх.

Протягом лютого – квітня 2015 року проект Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року активно опрацьовувалась й коментувалась учасниками ринку, експертною спільнотою, громадськими організаціями, а її текст також був розміщений на сайті reforms.in.ua для публічного обговорення.

15 травня 2015 року Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року була схвалена Національною радою реформ.