На Київщині розпочав роботу перший в Україні рибоохоронний патруль

16 червня 2016 року розпочав свою роботу перший в Україні рибоохоронний патруль. Він підпорядковується Держрибагентству України і поки працюватиме тільки у Київському регіоні.  Новий патруль був створений замість органів рибоохорони задля  забезпечення на українських водоймах ефективної системи контролю за використанням і відтворенням риби (водних біоресурсів) та боротьби з браконьєрством.

«Рибний патруль – це новий персонал, люди з високою мотивацією, відібрані на основі відкритих кадрових конкурсів. Це залучення європейського досвіду, сучасне оснащення – форма, човни, прилади нічного бачення, дрони. Це нові підходи до роботи. Київський патруль – «пілотний», і по суті орієнтир для всієї України. На ньому – особлива відповідальність»,  –  повідомив голова Держрибагенства Ярема Ковалів.

«Щиро рада, що також мала честь долучитись до цього пілотного проекту. Впевнена, що цей проект матиме успіх не лише на території пілотної області, а й в масштабах всієї країни. Окрім того, хочу подякувати європейським колегам, що допомогли нам з реалізацією проекту», – відзначила заступник міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Перший заступник голови Держрибагенства Павло Гвозденко повідомив, що до роботи у патрулі було відібрано 45 осіб з 2000 претендентів. «Був відкритий, прозорий конкурс. Із залученням громадськості, представників Мінагрополітики, психологів, незалежних рекрутерів. Співбесіди конкурсантів транслювалися он-лайн, а за ініціативи ГО Agro.Reforms.UA було проведено перевірку психологічних якостей та рівня фізичної підготовки кандидатів».

Всі рибні патрульні пройшли фахове навчання з іхтіології, гідрології, профільного законодавства, вогневої підготовки, надання першої медичної допомоги, керування плавзасобами. «Наприкінці червня  на патрульних чекає стажування у спеціалістів з Норвегії, а на почату липня – Литви. Будемо використовувати в роботі патруля найкращий досвід європейців», – повідомив Ярема Ковалів.

Для оснащення «пілотного» патруля Київщини сучасною технікою і обладнанням – формою, човнами, дронами, приладами нічного бачення – потрібно 15 млн грн. Кошти були знайдені в рамках бюджету на агрокомплекс на 2016 рік і винесені на розгляд ВР через  проект закону 4464 «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік"». 12 травня проект був схвалений фаховими аграрним та бюджетним комітетами і наразі чекає на прийняття у ВР.  Держрибагентство сподівається на розгляд законопроекту на найближчих засіданнях ВР.

«Сьогодні важливо якнайшвидше завершити проект по запуску нового рибного патруля на всій території України, – зазначає проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко, – оскільки ефективна система контролю є платформою для реформування рибного господарства України, а також швидкого переходу рибної галузі до європейських стандартів моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифіката походження риби».