МінАПК ініціювало міжфракційне обговоренню ринку землі

Реформування земельних відносин в Україні повинно здійснюватися з урахуванням усіх напрямів розвитку економіки країни, у тому числі процесів децентралізації влади. Ці питання обговорили під час міжфракційного обговорення ініційованого Мінагропродом. Учасники зазначили, що створення ринку землі є невідворотним і тривалим процесом.

1 липня під час комітетських слухань у Верховній Раді обговорювали стратегічні напрямки державної політики у сфері обігу земель. До обговорення були запрошені представники всіх політичних сили, які мали змогу висловити свої бачення земельної реформи.

Міжфракційне обговорення було ініційоване Міністерством аграрної політики та продовольства України за для обговорення земельної реформи, зокрема зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

У Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів щодо визначення розпорядника земель сільськогосподарського призначення.

Учасники комітетських слухань відзначили, що аби запустити ринок землі необхідно, щоб законодавчо було напрацьовано правила його функціонування, а також визначити суб’єктів земельного ринку, які матимуть право купівлі сільськогосподарських земель

Процес гальмує недосконала процедура реєстрації земель та недостатнє наповнення інформацією Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

Учасниками комітетських слухань були надані рекомендації органам державної влади, які допоможуть ефективно просувати земельну реформу. Обов’язок по контролю за виконанням цих рекомендацій покладено на Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко на засіданні Національної Ради реформ ініціював обговорення земельної реформи, та зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Не зважаючи на те, що коаліційна угода не передбачає зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.