Комітет з призначень визначився з кандидатами на посади керівників «Укрзалізниці» та «Електроважмашу»

11 квітня 2016 року члени Комітету з призначень керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку визначили кандидатів на посади керівників ПАТ «Українська залізниця» та ДП «Завод «Електроважмаш»». На посаду очільника “Укрзалізниці” Комітет рекомендуватиме Кабінету Міністрів України призначити Войцеха Бальчуна, а на посаду керівника “Електроважмашу” - Жана-Андре Барбозу.

Войцех Бальчун має понад 15 років професійного досвіду, в тому числі 7 років досвіду роботи у сфері залізничних перевезень у Польщі на посаді голови наглядової ради польської залізниці РКР S.A. та генерального директора PKP Cargo S.A. Провів масштабну реорганізацію системи управління в PKP Cargo, оптимізацію чисельності персоналу, побудував нову управлінську команду, вивів збиткову компанію на рівень прибутковості та підготував компанію до виходу на ІРО. Займав посаду голови наглядової ради польської авіакомпанії LOT. Входить у список ТОП-20 антикризових менеджерів Польщі-2012 за версією Bloomberg Businessweek Poland. Громадянин Польщі.

Жан-Андре Барбозу має понад 17 років професійного досвіду, в тому числі на управлінських посадах, у сфері важкого машинобудування та виробництва будматеріалів. Наразі обіймає посаду віце-президента та регіонального директора по Центральній та Східній Європі в компанії Areva - французька промислова група, яка займається розробкою та виробництвом обладнання для атомної та альтернативної енергетики. Має досвід антикризового управління, реструктуризації бізнесу, розвитку бізнесу та виходу на експортні ринки. Має досвід роботи в країнах Східної Європи, СНД та Україні. Окрім іспанської та французької, володіє також англійською, польською та російською мовами. Громадянин Франції та Мексики.

Конкурсний відбір проходив у 2 етапи відповідно до порядку, визначеного постановою КМУ від 03.09.2008 № 777. На першому етапі комісії при Комітеті з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств розглянули конкурсні пропозиції кандидатів та подали до Комітету по 5 найкращих кандидатур. На другому етапі кандидатури претендентів оцінювали члени Комітету з призначень. Перший етап конкурсного відбору по “Укрзалізниці” пройшли: Мацей Овчарек, Даніель Куруч, Войцех Бальчун, Девід Пірсон, Андрій Сірко-Галущенко. Фіналістами конкурсу по “Електроважмашу” стали: Андрій Захарчук, Дмитро Костюк, Жан-Андре Барбоза, Ігор Чумаченко та Назар Ванюшин. З презентаціями фіналістів можна ознайомитись на сайті Мінекономрозвитку в розділі Вакансії.

Конкурс на посаду керівника ПАТ «Українська залізниця» був оголошений 25 лютого 2016 року. В конкурсі взяв участь 31 претендент. Засідання комісії відбулися 4, 5 і 7 квітня 2016 року. Конкурс на посаду керівника ДП «Завод «Електроважмаш»  був оголошений 19 лютого 2016 року. В конкурсі взяли участь 38 претендентів. Засідання комісії відбулися 25, 29 березня і 1 квітня 2016 року.

На сьогодні з 6 конкурсів на посади керівників великих державних підприємств, які розпочалися в кінці лютого 2016 року, результативно закінчились 3 конкурси.

Про ПАТ «Українська залізниця»

ПАТ “Укрзалізниця” підпорядковується Кабінету Міністрів України та входить до ТОП-100 найбільших держпідприємств України. До ПАТ «Укрзалізниця» входять 6 регіональних залізниць і приблизно 140 інших структурних підприємств. Національна мережа залізниць є стратегічним активом України і ключовою ланкою транспортного сполучення між ЄС, Росією та Центральною Азією (територією України проходять 4 з 10 пан’європейських транспортних коридорів). В управлінні компанії перебуває 21,6 тис. км залізничних колій (47% електрифіковані), близько 4 тис. локомотивів і 123 тис. вагонів. На долю “Укрзалізниці” припадає близько 60% обсягу вантажних і 38% пасажирських перевезень в Українi, яка займає перше місце в Європі (за винятком Росії) за вантажообігом. УЗ займає друге місце за пасажирообігом у країнах СНД і четверте в Європі. Товарні перевезення металу і руди склали 58% від обсягу вантажоперевезень 2014 р., будівельні матеріали - 15%, зерно - 8%. «Укрзалізниця» є одним із найбільших роботодавців в Україні; на підприємстві працюють понад 300 тис. працівників. У першій половині 2015 р. “Укрзалізниця” звітувала про консолідований чистий дохід у розмірі 28,9 млрд грн (+23% до відповідного періоду минулого року), а чистий збиток компанії впав до 4,7 млрд грн (у порівнянні з 8,2 млрд грн чистого збитку за аналогічний період 2014 р.).

Про ДП «Завод «Електроважмаш»

ДП “Завод “Електроважмаш” підпорядковується Мінекономрозвитку і входить до ТОП-100 найбільших держпідприємств України. Завод виготовляє транспортне обладнання для шахт і залізниць, а також: турбогенератори, гідрогенератори та електрообладнання постійного струму. Обладнання виробництва «Електроважмаш» використовується у понад 40 країнах світу. Турбогенераторами виробництва ДП “Завод "Електроважмаш" укомплектовано 73% потужностей ТЕС України, а на частку гідрогенераторів виробництва ДП “Завод "Електроважмаш" припадає 78% встановленої потужності ГЕС України. Підприємство постачає продукцію на ринки: Європи, Азії, Латинської Америки та Близького Сходу. Партнерами підприємства є такі компанії, як “Siemens”, “ArcelorMittal” та інші. За 9 місяців 2015 року чистий збиток склав 53 млн грн. За 9 місяців 2014 року чистий прибуток становив 84 млн грн.

Про конкурси на посади керівників особливо важливих держпідприємств

З 2016 року згідно з новою редакцією постанови КМУ від 03.09.2008 № 777 відповідальність за проведення конкурсів на посади керівників усіх особливо важливих держпідприємств передано від лінійних міністерств до Мінекономрозвитку. Відбір проходить у 2 етапи. На першому етапі претендентів оцінює комісія при Комітеті з призначень, яка відбирає від 2 до 5 фіналістів. На другому етапі Комітет з призначень вибирає з-поміж фіналістів найбільш кваліфікованого претендента і рекомендує КМУ його призначення. Детальну інформацію про конкурси можна отримати тут.Комітет з призначень складається з п’яти міністрів та п’яти незалежних експертів. Детальніше про склад Комітету з призначень можна дізнатися тут.

У 2015 році завдяки роботі Комітету з призначень, було визначено керівників для 9 державних компаній: ПАТ «Укргазбанк», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта»,  ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія», ДП «Іллічівський морський порт», ПАТ "Укртранснафта", ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» та ПАТ "Сумихімпром".

У 2016 році визначено кандидатів на посади керівників УДППЗ “Укрпошта”, ПАТ «Українська залізниця», ДП «Завод «Електроважмаш». Наразі тривають конкурси на посади керівників: ДП "Укрспирт", ПАТ "Центренерго", ДП НЕК "Укренерго"