Кабінет Міністрів затвердив склад комітету з призначень керівників державних компаній

Комітет із призначень у складі п’яти незалежних експертів і п’яти міністрів почне роботу з відбору керівників державних компаній відповідно до нової процедури, яку нещодавно затвердив Уряд. Головою комітету став незалежний експерт, Президент Київської Школи Економіки Джордж Логуш.

До складу комітету увійшли керівники Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінінфраструктури,  Міненерговугілля, Мінагрополітики та п’ять незалежних недержавних експертів (останні - як приватні особи):

1. Шевкі Аджунер - Директор представництва ЄБРР в Україні;

2. Чімяо Фан - Директор Світового банку у справах України, Білорусі й Молдови;

3. Руфат Алімарданов - Регіональний менеджер в Україні та Білорусі у Міжнародній фінансовій корпорації;

4. Альгірдас Шемета - український бізнес-омбудсмен, двічі Міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування (2009–2010);

5. Джордж Логуш - Президент Київської школи економіки.

Раніше Уряд затвердив нову процедуру призначення керівників державних компаній, у рамках свого плану підвищення їх ефективності та прозорості. Для державних компаній, загальна вартість активів яких, за даними останньої фінансової звітності, перевищує 2 млрд грн або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд грн, кандидатури керівників погоджуватиме Кабінет Міністрів України за поданням комітету з призначень.

Комітет з призначень обиратиме потенційного керівника зі списку фінальних кандидатур, які йому запропонують за результатами попереднього відбору, проведеного галузевим міністерством.

Комітет із призначень розпочне свою роботу вже на початку наступного тижня.