Дайджест Офісу Підтримки Нацради реформ №3

1. Україна та Норвегія розглядають можливості будівництва сонячних електростанцій в Україні

7 березня заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із Віце-президентом норвезької компанії «Scatec Solar» Тер’є Осмундсеном та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестадом.

Під час зустрічі  обговорили  загальні правила на українському ринку для іноземних незалежних виробників електроенергії та перспектив відновлювальних джерел енергії після 2030 року.

Наталія Бойко у виступі висловила вдячність норвезькій стороні за постійну підтримку у реформуванні енергетичного сектору України. Також наголосила на зацікавленості розглянути та обговорити пропозицію норвезької сторони щодо будівництва  в Україні 2-х сонячних електростанцій з потужністю 60 Мвт. Крім того, звернула увагу на можливість будівництва таких енергетичних об’єктів у різних регіонах України.

Сторони підкреслили зацікавленість у продовженні  відповідної роботи та готовність більш детально обговорити можливості впровадження пропонованих норвезькими колегами проектів.

Детальніше...

 

2. Україна та Іран обговорили напрямки співробітництва в енергетичній сфері

У Міненерговугілля 9 березня провели консультації щодо проекту Меморандуму про взаєморозуміння між урядами України та Ісламської Республіки Іран, зокрема щодо напрямків співробітництва в галузі енергетики.

Зустріч з делегацією Ірану провела заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

Іранська делегація  заявила про наміри щодо розширення співробітництва та поінформувала про плани провести цього року також виставку«Iran Expo», залучивши до неї більшу кількість компаній.

Під час засідання сторони узгодили положення проекту Меморандуму про взаєморозуміння, який планують підписати за результатами шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва.

Детальніше...

3. Схвалено техніко-економічне обґрунтування проекту "Будівництво Каховської ГЕС-2"

Відповідний проект розпорядження «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування «Будівництво Каховської ГЕС-2» схвалив Уряд на засіданні 10 березня.

Впровадження зазначеного проекту сприятиме підвищенню рівня надійності роботи та покращенню якості електроенергії об'єднаної енергосистеми України за рахунок участі гідроагрегатів Каховської ГЕС-2 в автоматичному регулюванні частоти та потужності, збільшення обсягу виробництва електричної енергії на відновлюваних ресурсах. Це забезпечить економію використання викопного палива та поліпшить надійність роботи енергосистеми країни в цілому.

Фінансування проекту передбачено за рахунок тарифу на виробництво електричної енергії ПАТ «Укргідроенерго», власних коштів підприємства, та кредитних коштів, наданих під державні гарантії на умовах спів-фінансування Європейським банком реконструкції і розвитку та Європейським інвестиційним банком.

Детальніше...

 

4. Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння

Меморандум підписано за результатами шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, що відбулося у місті Києві 9-10 березня 2017 року. Від Української сторони Меморандум підписали голова  Української частини Комісії Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, від Ісламської Республіки Іран – голова  Іранської частини Комісії - Міністр Сільськогосподарського Джихаду Ісламської Республіки Іран пан Махмуд Ходжаті.

У ході засідання Комісії сторони поінформували про соціально-економічну ситуацію у своїх країнах та обмінялися думками про стан та перспективи двостороннього співробітництва. Також  детально зупинилися на механізмах розвитку співробітництва у державному та приватному секторах економіки.

Під час зустрічі Міністр Ігор Насалик зазначив, що проведення  шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва Українська сторона сприймає як знак довіри та партнерства. Міністр окреслив напрямки подальшого взаємовигідної співпраці. «Підписання Меморандуму відкриває шлюзи для переходу від обговорення можливостей співробітництва до форм їх практичної реалізації», - наголосив він.

Окремо Ігор Насалик зазначив про важливість використання потенціалу для розширення співпраці в енергетичній галузі, що дало б ефективні рішення для розвитку атомної промисловості, теплової генерації, гідроенергетики, нафтогазової та нафтохімічної промисловості. «Співпраця з Іраном, сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України і забезпечить розвиток та функціонування стабільних і конкурентоспроможних секторів економіки наших держав»,- наголосив Міністр.

Детальніше...

 

5. Н​орвезькі експерти у сфері гідроенергетики знайомляться з потенціалом України щодо розвитку відновлювальних джерел енергії

13 березня заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із норвезькими експертами у сфері гідроенергетики.

Наталія Бойко привітала норвезьку сторону та висловила переконання, що зазначений візит надасть можливість не тільки посилити двосторонню співпрацю в енергетичній сфері, зокрема у сфері малої гідроенергетики, а й виконати домовленості, досягнуті за результатами зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості України І. Насалика та Міністра торгівлі та промисловості Норвегії М. Меланд у рамках 1-го засідання українсько-норвезької Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки 26-27 вересня 2016 року в м. Осло.

Під час зустрічі учасники обговорили Програму візиту, згідно із якою заплановані зустрічі із компетентними фахівцями Держенергоефективності та «Асоціації Укгідроенерго», Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Українським гідрометеорологічним центром, представниками Асоціації мерів міст України та інших установ.

У межах візиту делегація має намір здійснити поїздки до регіонів України.

Детальніше...