Через рік Україна буде в топ-50 рейтингу Doing Business

Ініційований Мінекономрозвитку Офіс ефективного регулювання розробив Дорожню карту із 27 кроків, втілення яких приведе Україну в перелік найкращих 50 країн світу для ведення бізнесу вже наступного року. Про це сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час звіту Уряду за 2015 рік.

Міністр нагадав, що реформа складається з 3-х частин. Це – скасування зайвих регуляторних бар'єрів для ведення бізнесу, повний перегляд регуляторного середовища та створення механізмів, які унеможливлюють повернення до старої репресивної системи.

Протягом останніх 12 місяців Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зробило декілька важливих кроків, щоб спростити та покращити регуляторне середовище. Загалом Міністерство добилося того, що 100 регуляторних бар’єрів для бізнесу вже сьогодні знято. Зокрема скасували понад 40% дозвільних документів та обов’язкову сертифікацію на 90% продукції, в тому числі, на нові автомобілі. Спільно з Мін’юстом – максимально спростили і скоротили строк реєстрації нових компаній: тепер бізнес можна зареєструвати онлайн і менш ніж за 2 дні. Разом з Мінінфраструктури досягли спрощення процедур в українських портах і прибрали корупційні схеми в агросекторі. Також, Міністерство спромоглося знищити корупційну монополію Укрекоресурсів, чим заощадили бізнесу близько 300 млн гривень на рік. Спростили дозвільні процедури в надрокористуванні, що зменшило їх річну вартість на 3 млрд гривень.

“Це тільки початок: у Секретаріаті Кабміну лежить понад 40 дерегуляційних законопроектів, які вже чекають на розгляд. Якщо ми не хочемо розтягувати цей процес на 10 років, нам потрібно знайти більш ефективні способи приймати рішення, як в Кабінеті Міністрів, так і у Верховній Раді”, - сказав Міністр.

Офіс ефективного регулювання вже розпочав повний перегляд регуляторного середовища для бізнесу - другу стадію нашої реформи. За час роботи фахівці BRDO вже інвентаризували 9759 регуляторних актів у п’яти секторах: агропромисловому комплексі та харчовій безпеці, дозволах на будівництво, підключенні до мереж, регулюванні ринку. Регуляторний тягар на бізнес після перегляду всіх цих дозволів, наказів, постанов, доповнень має зменшитись на мільярди гривень на рік.

Також до кінця 2016 року Мінекономрозвитку планує довести до кінця реформу органів контролю. “Бізнес буде знати, коли до нього прийде перевірка і що саме буде перевіряти. Цей процес більше не буде безконтрольним і наскрізь корумпованим,” - повідомив Айварас Абромавичус.